Intensywny weekend czyli wyprawa do Kwidzyna, Prabut, Ryjewa oraz Nowego Dworu Gdańskiego

2011-10-010

W miniony weekend Posłanka Agnieszka Pomaska, kandydująca do Sejmu w nadchodzących wyborach parlamentarnych z miejsca 4 na liście PO w okręgu Gdańskim wraz z wolontariuszami oraz członkami Platformy Obywatelskiej wyruszyła tzw. Platformobusem do Kwidzyna, Prabut, Ryjewa oraz Nowego Dworu Gdańskiego.

W Kwidzynie czekały na przyjezdnych ogromne emocje kolarskie, gdyż właśnie tam odbyła się ostatnia, finałowa edycja Skandia Maraton Lang Team. Trasa maratonu ponownie prowadziła głównie drogami leśnymi, ale nie zabrakło też asfaltów i szutrów. Start i metę zlokalizowano na Placu Jana Pawła II w centrum miasta. W zawodach brało udział około 1000 zawodników z całego kraju.

Następnym przystankiem było miejskie targowisko, gdzie doszło do licznych rozmów z wyborcami. Bardzo często poruszaną kwestią były inwestycje, w tym najczęściej budowa mostu na Wiśle koło Kwidzyna na który mieszkańcy czekali blisko 20 lat.  To niewątpliwie bardzo ważny projekt, ponieważ ułatwi komunikację blisko 200 tys. ludzi mieszkającym na terenach przedzielonych rzeką i „podłączy” Powiśle do gospodarczego systemu Trójmiasta. Skróci drogę z Gdańska do Kwidzyna o kilkanaście kilometrów. Dzięki temu czas przejazdu zmniejszy się średnio o pół godziny. Lepsze połączenie komunikacyjne z Trójmiastem oznacza również impuls dla kwidzyńskich firm. Miasto jest specjalną strefą ekonomiczną i przed laty ulokowało się tu wielu zagranicznych inwestorów.

Kolejnym puntem podróży były Prabuty oraz Ryjewo, gdzie oprócz spotkań z mieszkańcami, Posłanka Agnieszka Pomaska gościła na meczu miejscowej drużyna Relax Ryjewo, która w meczu IX kolejki spotkań II grupy V ligi podejmowała Deltę Miłoradz.

Swoją wyprawę Platformobus zakończył w Nowym Dworze Gdańskim.

[nggallery id=67]

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk