Agnieszka Pomaska w Polsat News: „Będziemy dalej szli w kierunku uproszczonych form opodatkowania”

2011-09-120

Agnieszka Pomaska była gościem audycji „To był dzień” programu Polsat News. Podczas rozmowy odniosła się do słów Janusza Palikota, który głosi że jego Ruch Poparcia zdobędzie 10-12% wszystkich głosów w nadchodzących wyborach parlamentarnych:

„Na dziś nic nie wskazuje na to, żeby ruch poparcia Janusza Palikota miał przekroczyć próg wyborczy. Ciężko przewidzieć co jeszcze się wydarzy, co szykuje Janusz Palikot ale śmiem wątpić. Bardziej próbuje chyba straszyć niż oceniać realnie swoje szanse”.

Na pytanie odnośnie obaw związanych z ewentualną koalicją z RPP, Pomaska powiedziała:

„To nie jest problem Janusza Palikota tylko formacji, którą opiera wyłącznie na swojej osobie. Uczestniczy w debatach na każdy temat. Wynika to z faktu, że nie dysponuje osobami, które później mogłyby ewentualnie pełnić odpowiedzialne funkcje ministrów czy wiceministrów. Ja chętnie bym poznała kadry Janusza Palikota. Ewidentnie nie posiada w nich ludzi kompetentnych. Nie wierzę, że w pojedynkę można po pierwsze, osiągnąć przyzwoity wynik wyborczy, a po drugie -później skutecznie funkcjonować w parlamencie.

Pomaska odniosła się również do propozycji modyfikacji podatków:

„Nie można mówić o podatkach w oderwaniu od kondycji budżetu, formy finansowej państwa i Europy. Mam wrażenie, że zapominają o tym wszyscy politycy opozycji. Każda zmiana podatkowa przynosi konsekwencje w budżecie. Nie można tylko wydawać pieniędzy, zmiejszać wpływów z podatków i nie szukać dochodów budżetowych w innym miejscu. To jest nieodpowiedzialne, grozi to powtórzeniem sytuacji z Grecji, Portugalii czy Hiszpani, gdzie bezrobocie wynosi dziś 20%. Będziemy dalej szli w kierunku uproszczonych form opodatkowania. PiS jako największa opozycja próbuje kwestionować nasze rozwiązania w tym zakresie. Jednak pierwsze pytanie jakie nasuwa się to, co zrobił PiS przez dwa lata swoich rządów w tej kwestii. Przypomnę, że od ubiegłego roku, a od tego roku na większej liczbie formularzy, można wypełniać PIT przez Internet. Sądzę, że powinniśmy iść przede wszystkim w kierunku upowszechniania składania deklaracji podatkowej właśnie w ten sposób. Rozumiem, że PiS nie ma zaufania do sieci globalnej, pokazuje to zresztą na każdym kroku, ale to jedno z wielu ułatwień, które wprowadziliśmy przez ostatnie lata.”

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk