Agnieszka Pomaska na spotkaniu Koła Śródmieście Platformy Obywatelskiej

2011-09-050

Spotkanie, które odbyło się 5 września w Centrum Kształcenia Ustawicznego, miało na celu omówienie bieżących wydarzeń. Kampania wyborcza to okres bardzo intensywnych działań politycznych. Głównym zadaniem akcji „Polska w budowie” było ogólne doinformowanie społeczeństwa w zakresie działań i planów Platformy Obywatelskie. Agnieszka Pomaska zwróciła szczególną uwagę na to, że to właśnie Pomorze jest liderem inwestycji w całej Polsce.

Pomaska tłumaczyła słuchaczom, że Platforma Obywatelska nie będzie pochopnie obiecywać zmian, których nie można zrealizować. Platforma będzie również kontynuować rozpoczęte już projekty i inwestycje. Posłanka poruszyła także kwestię monitoringu działań kampanijnych. Mowa była o karach za naruszenie dyscypliny finansowej.

Następnymi tematami rozmowy były problemy współczesnego społeczeństwa, a bliżej Ustawa Żłobkowa, która wprowadza innowacyjną formę opieki i jest ogromną szansą dla Samorządów. Agnieszka Pomaska, prywatnie mama małej Zosi, popiera każdą formę aktywnego rodzicielstwa. PO wspiera akcję mającą na celu zwiększenie liczby punktów przedszkolnych na Pomorzu.

Młodszych członków Platformy szczególnie interesowały przyszłe zmiany w systemie stypendialnym. Posłanka bardzo pozytywnie wypowiadała się o reformie, która ma na celu wsparcie finansowe studentów, którzy osiągną wybitne wyniki, nie tylko w nauce, ale również będą się udzielali w projektach poza szkolnych, czy sportowych.

W Prezydencji Polski w Unii Europejskiej Pomaska dostrzega przede wszystkim prestiż, ale podkreśla również, że w tym czasie oczy wszystkich państw Europy zwrócone są na nas, a wiąże się to głównie z większymi obowiązkami i oczekiwaniami. Rola naszego państwa jest większa, ale wzrosła również odpowiedzialność.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk