„Było przyzwolenie na naciąganie państwa i wyłudzanie pieniędzy”. Agnieszka Pomaska w programie „Tak jest” w TVN24.

2024-06-19

W środę (19.06) posłanka Agnieszka Pomaska była gościem red. Andrzeja Morozowskiego w programie „Tak jest” na antenie TVN24.

Prokurator Generalny przekazał dzisiaj do Sejmu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.

– Od oceny prawdziwości nagrań jest prokuratura i sąd, ale wszystko wygląda bardzo wiarygodnie, chociażby dlatego, że dziennikarze wielokrotnie mówili o nieprawidłowościach w wydawaniu pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości – skomentowała w programie Agnieszka Pomaska (KO).

Według niej „odpowiedzialność nie leży tylko po stronie polityków Suwerennej Polski, ale obciąża cały obóz Zjednoczonej Prawicy, bo było przyzwolenie na naciąganie państwa i wyłudzanie pieniędzy”. Jak wspomniała, „chociażby raport NIK wskazywał, że z tych 800 milionów złotych, wydawanych z FS, tylko 34 procent jest wydawanych na ten cel, do którego został powołany”.

– Ani premier Morawiecki, ani minister sprawiedliwości (Zbigniew Ziobro) na żadnym etapie nie powiedzieli „stop” – zaznaczyła Pomaska. 

źródło: tvn24.pl

Obejrzyj cały program z udziałem posłanki Pomaskiej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk