Rafał Trzaskowski w Sopocie: Te wybory mają fundamentalne znaczenie.

2024-06-05

Te wybory mają fundamentalne dla nas znaczenie. Dwadzieścia lat temu zdecydowaliśmy o tym, że chcemy, aby nasza przyszłość była w Unii Europejskiej; sami o tym zdecydowaliśmy i nie damy sobie tej decyzji wydrzeć z rąk – mówił w środę, 5 czerwca w Sopocie Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy był gościem specjalnym wiecu poparcia dla kandydatów Koalicji Obywatelskiej do europarlamentu.

– Wczoraj na wiecu Donalda Tuska w Warszawie sopocianka Zosia Wojtkiewicz przekonywała 20-latków, że nie są za młodzi na żadne wybory – powiedziała, otwierając środowy wiec w Sopocie, jego gospodyni, prezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

– Całkiem niedawno tutaj obok, w Sopocie, mówiłam o ciekawych przypadkach z Prawa i Sprawiedliwości, które kandydują do Parlamentu Europejskiego. Chcę powiedzieć i przypomnieć o jednym – pan Piotr Müller. Nie wiem, czy wiecie, jakie ma hasło, bo, ze względu na to hasło, chciałam o nim powiedzieć: „rzecznik spraw Pomorza”, przez 8 lat był podobno rzecznikiem spraw Pomorza – zaznaczyła z kolei Agnieszka Pomaska, gdańska posłanka KO.

– To ja przypomnę, pani prezydent na pewno potwierdzi, ile kasy samorządom zabrał rząd pana Müllera – kandydata do Parlamentu Europejskiego, ile kasy zabrał Europejskiemu Centrum Solidarności. Tereny Westerplatte również zagrabione przez państwo PiS, upolityczniona prokuratura, upolitycznione sądy, brak inwestycji tutaj, na Pomorzu, i zabieranie kasy, skok na spółki Skarbu Państwa, grabież i wyprzedaż Lotosu. Czy my takiego rzecznika spraw Pomorza chcemy? – zapytała zebranych, a gdy zaprzeczyli, zachęcała do reelekcji sopocianina Janusza Lewandowskiego, byłego komisarza europejskiego.

Zanim po raz kolejny przedstawiono wszystkich kandydatów Koalicji Obywatelskiej na europarlamentarzystów (Janusz Lewandowski, Magdalena Adamowicz, Jacek Bendykowski, Iwona Mielewczyk, Piotr Wittbrodt, Grażyna Brylowska. Mirosław Kurek, Wiktoria Krezymon, Jakub Wróbel, Maciej Bonna), głos zabrał gość specjalny, Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy jeszcze przed wiecem przez kilka godzin na sopockich ulicach zachęcał wszystkich do głosowania na Janusza Lewandowskiego, ale też innych kandydatów KO. Przypomniał, że do czwartku, 6 czerwca pobrać można zaświadczenia pozwalające głosować poza miejscem stałego zamieszkania.

–  Dlatego, drodzy państwo, dzisiaj tak ważne jest to, żeby do Parlamentu Europejskiego wybrać najlepszą ekipę, najbardziej doświadczoną i taką, która będzie załatwiała dla nas sprawy fundamentalne – dla Warszawy i Mazowsza, ale również dla Sopotu, dla Gdańska, dla Gdyni, dla Wejherowa, dla Pucka, dla całego Pomorza – wymieniał Rafał Trzaskowski, który wspominał swoją współpracę z Januszem Lewandowskim.

Nazwał go „mentorem” i przekonywał, że bez niego nie byłoby większości inwestycji ani na Pomorzu, ani na „ścianie wschodniej”, a dziś może on zagwarantować wykonanie Krajowego Planu Odbudowy oraz skuteczne negocjacje kolejnego budżetu UE.

źródło: zawszepomorze.pl

Czytaj więcej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk