„Internet i media społecznościowe to nie zabawa, to są dziś niebezpieczne narzędzia, które mogą zabić”. Posłanka Pomaska o walce z mową nienawiści.

2024-05-17

Same słowa oburzenia nie zatrzymają mowy nienawiści i dezinformacji, dlatego potrzebne są działania – przekonywała w Gdańsku europosłanka Magdalena Adamowicz, której na konferencji towarzyszyły ministra Barbara Nowacka i posłanka Agnieszka Pomaska.

Ubiegająca się o kolejną kadencję w Parlamencie Europejskim Magdalena Adamowicz powiedziała, że do tej pory udało jej się przekonać europosłów, by nawoływanie do zabójstw, czystek etnicznych czy szczucie na innych ludzi wpisać do traktatów unijnych jako przestępstwa zagrażające życiu, demokracji i pokojowi w Europie. Uchwalono też dyrektywę zakazującą zastraszania dziennikarzy i społeczników przez władzę oraz „Europejski Akt o Wolności Mediów”.

Wtedy kiedy mamy poczucie zagrożenia nie bójmy się iść do miejsc do tego przeznaczonych – do prokuratury i na policję. Słowa hejtu, które często spotykamy w internecie nigdy nie są anonimowe. Internet i media społecznościowe to nie zabawa, to są dziś niebezpieczne narzędzia które mogą zabić – mówiła posłanka Agnieszka Pomaska.

źródło: radiogdansk.pl

Czytaj więcej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk