Oblany egzamin Prezesa Kaczyńskiego

2011-08-137

Prezes Kaczyński przypomniał dziś światu, że nie ma prawa jazdy i w związku z tym nie prowadzi auta. Swoją postawę probowal porównać do sytuacji Premiera Tuska, który jego zdaniem rządzi, mimo, ze nie posiada kwalifikacji.
Oczywiście prawo jazdy na samochód do rządzenia państwem nie jest niezbędne. Przypomnę jednak, ze Jarosław Kaczyński zdawał już dużo poważniejszy egzamin. Dla polityka prawdziwym testem są wybory. To wyborcy ostatecznie decydują, czy komuś dać prawo do rządzenia czy nie. Ten egzamin Prezes Kaczyński przegrał najpierw w 2007 a pózniej w 2010 roku.
Na szczęście rownież o kwalifikacjach do rządzenia Donalda Tuska już raz zdecydowali wyborcy. I to to oni w październiku powiedzą ponownie komu ten egzamin zaliczyć. Sądzę, ze dla Donalda Tuska ten test wypadnie pomyślnie. A Jarosław Kaczyński znowu będzie musiał oblany egzamin powtarzać.

Jeden komentarz

 • majka

  2011-08-13 w 22:15

  Pani Agnieszko popieram PO, ale trochę martwi mnie Wasza zbytnia pewność, że wybory macie wygrane. Oczywiście to jest jak najbardziej możliwe, ale trzeba bardzo ciężką, pracowitą i mega merytoryczną kampanię poprowadzić. Oprócz kampanii „Polska w budowie”, trzeba przypomnieć o innych rzeczach, bo co prawda duzo się buduje, ale też jest dużo opóźnień. Ja znalazłam pare rzeczy, które Wam się udały (ale trzeba o tym mówić i przypominać) i może w ramach kampanii informacyjnej, która uważam powinna się toczyć obok wyborczej (tutaj rozumiem dobry program zwłaszcza gospodarczy, w której określicie się jaką partią jesteście gospodarczo) powstanie jeszcze kilka spotów o różnej tematyce:
  Oto co wg. mnie można zaliczyc do udanych projektów PO:
  -oddzielenie funkcji prok. generalnego od min.sprawiedliwości
  -reforma armii,zniesienie obowiązkowego poboru, wycofanie wojsk z Iraku
  -reforma pomostówek (pomimo veta L. Kaczyńskiego, dał oszczędności na poziomie 6 mld)
  -reforma szkolnictwa wyższego(zakłada m.in. ukrócenie procederu wiecznego studiowania tzw.syndrom studenta z Grecji oraz wprowadzenie zakazu prowadzenia zajęć na kilkunastu uczelniach przez wykładowców co bardzo obniżało poziom nauczania)
  – wprowadzenie 51% ulg dla studentów na przejazdy
  -35% kwoty dla kobiet
  – rozwiązanie Komisji Majątkowej
  -reforma nauki(pakiet 5 ustaw-obejmuje ustawy o zasadach finansowania nauki,Polskiej Akademii Nauk,Instytutach Badawczych,Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowym Centrum Nauki.)
  -ustawy prorodzinne w tym reforma żłobkowa,wydłużenie urlopów macierzyńskich,wprowadzenie urlopów tacierzyńskich
  -reforma wymiaru sprawiedliwości:
  -reforma sądownictwa czyli e-sądy,księgi wieczyste w internecie
  -wprowadzenie elektronicznych bransoletek
  -reforma więziennictwa
  -reforma prokuratury(oddzielenie pr. gen. od min.sprawiedliwości)
  -PAKIET PO( w tym większość Szejnfelda) 26 ustawy,pakiet PIS(Kluski) –zero zmian,pakiet HAUSNERA-zero zmian,pakiet Balcerowicza(za AWS) –zero zmian.PAKIET PO obejmuje m.in. reformę ordynacji podatkowej,reformę podatku VAT,wprowadzenie oświadczeń zamiast zaświadczeń,wprowadzenie pitów przez internet
  -reforma wprowadzająca kaganiec na wydatki budżetowe tzw.reg. wydatkowa
  -reforma edukacji (sześciolatki w szkole)
  -Jerzy Buzek szefem parlamentu europejskiego
  -reforma drogowa tzw. specustawa drogowa,nowe prawo środowiskowe,czy też nowe prawo zamówień publicznych ,które spowodowało,że w przetargu startuje 15 a nie jak kiedyś 4 firmy co nie spodobało się kartelowi drogowemu bo spadły ceny;
  -najwyższy wzrost gospodarczy w UE w latach 2008-2010 (sumując PKB w poszczególnych latach)
  -wielki projekt modernizacji kraju:
  -reforma infrastruktury sportowej czyli największy na świecie program budowy boisk piłkarskich orlik2012 dzięki któremu powstało 1700 boisk, program orlik plus, biały orlik czy wreszcie budowa nowoczesnych stadionów
  -Polska największym placem budowy dróg w UE,w budowie znajduje się 1500 km dróg szybkiego ruchu (ok. 1050 wybudowanych),podpisano umowy na budowe 1817 dróg krajowych
  -narodowy program przebudowy dróg lokalnych ok. 5000 km. przebudowanych
  -Polska liderem w wykorzystywaniu funduszy europejskich
  -modernizowanych jest obecnie 1477km. torów na liniach kolejowych, ok. 1410 oddanych
  -program modernizacji 71 dworców w całym kraju (za pisu zmodernizowano 1 weWłoszczowej)
  -program rozbudowy lotnisk (8 lotnisk)
  ranking budowniczych autostrad
  GRABARCZYK –845(tyle km. rozpoczęto), POL -242, SYRYJCZYK -150, MARAWSKI -143, POLACZEK -110, LIBERADZKI -90, WIDZYK -76.Sumując Grabarczyk 845, a pozostali razem wzięci 811
  -podwyżki dla nauczycieli o 30%,podwyżki dla żołnierzy,lekarzy,pielęgniarek
  – zniesieni embarga na mięso
  -ugoda z Eureko (państwo uratowało 30 mld );
  -Reforma prywatyzacyjna
  -Jacek Rostowski drugim najlepszym ministrem finansów w Europie(dostał za to nawet nagrodę);
  -jednomandatowe okręgi w wyborach do Senatu
  -Donald Tusk wyróżniony prestiżową nagrodą Karola Wielkiego w Niemczech
  -Realizacja inicjatywy „Partnerstwa Wschodniego”
  -J.Lewandowski komisarzem UE
  -Reforma systemu ratownictwa medycznego(23 śmigłowce Eurocopter,budowa lądowisk przyszpitalnych)

  Odpowiedź

 • wiki

  2011-08-15 w 10:08

  Jestem za PO. Ale musicie przekonać niezdecydowanych. No i zadbać o większą frekwencję. Informować, nawoływać do wyborów w dużych skupiskach np: na meczach, w kinach, w sklepach, na uczelniach. I patrzyć na ręce pisowcom. Oni już mówią o sfałszowanych wyborach, bo to złodziej, który krzyczy”łapać złodzieja”.

  Odpowiedź

 • wiki

  2011-08-15 w 11:21

  Czytam forum. Bojówki pisu w natarciu. Te gwizdy to też ich robota.

  Odpowiedź

 • majka

  2011-08-16 w 15:21

  @wiki
  właśnie tak apropo fałszowania wyborów, naszła mnie taka refleksja, że w Wałbrzychu policja stała przy każdym lokalu, działacze PiS byli chyba w każdym lokalu i było mniej nieważnych głosów, a kandydat PO wygrał zdecydowanie w pierwszej turze:):):) Więc takie pilnowanie i mniej głosów nieważnych najbardziej służy PO:):):)
  Poza tym nie rozumiem dlaczego PO pozwala aby PiS robił dalej te swoją propagandę, która polega na tym, że swtorzyli ten Korpus Ochrony Wyborów argumentując, że było chyba 12% głosów nieważnych w wyborach samorządowych w 2010 i powołując sie na Wałbrzych. Nie rozumiem dlaczego posłwie PO w rozmowie w mediach nie zbijają tych agrumentów, że w 2006 roku w wyborach do samorządu było ok. 12,7% głosów nieważnych, czyli wówczas było więcej i że działaczka PiS też płaciła za głosy: http://www.wprost.pl/ar/251985/Kandydatka-PiS-placila-20-zlotych-za-glos-Nie-wiedzialam-ze-tak-nie-mozna/
  PO musi poszukać wyraźnych kontrargumentów, bo macie ich naprawdę sporo, a to jest ważne, gdyż PiS na pewno tego typu haczyki wykorzysta w debacie Tusk-Kaczyński.

  Odpowiedź

 • majka

  2011-08-16 w 15:27

  Faktycznie weźcie sie ostro do roboty w tej kampanii (o ile oczywiście chcecie wygrać), przede wszystkim merytorycznie i jak słusznie ktos powiedział partia, która będzie składała dużo obiecanek będzie niewiarygodna, bo teraz czeka nas zaciskanie pasa, tak jak resztę Europy i USA. Głupio wyglądało, kiedy w zeszłym tygodniu dziennikarz K. Durczok pyta marszałka Schetynę, co PO zrobiła ws. ułatwień dla przedsiębiorców. Pan marszałek się motał, mówił, że komsija Szejnfelda dużo tego zrobiła, ale nie potrafił wymienić. Więc ja na forum znalazłam zestawienie, tego co udało się panu Szejnfeldowi:
  „Pakiet PO(w tym większość Szejnfelda) 26 ustawy, pakiet Kluski(PIS) – zero zmian, pakiet Hausnera-zero zmian.
  Pakiet PO:
  1.Ustawa o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców:
  -zastąpienie zaświadzeń oświadczeniami.Zniesiono 217zaświadczeń m.in. zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub rejestru w Krajowym Systemie Sądowym,nadaniu NIP i REGON, o niekaralności, dochodach, niezaleganiu wobec urzędu skarbowego i składek do ZUS.
  -możliwość przekształcenia spóldzielni pracy w spółkę pr.handlowego
  -wprowadzenie instytucji leasingu konsumenckiego, która umożliwi zawieranie umów z konsumentem oraz obniżenie kosztów sądowych wpisu do rejestru przedsiębiorstw(z 1000zł. do 500zł. oraz koszty związane z dokonaniem zmiany we wpisie z 400zł do 250 zł)
  -rejestracja sp.z.o.o w 1dzień
  2.PIT-y przez internet (bez kosztownego podpisu elektronicznego)
  3.Reforma ordynacji podatkowej m.in. wstrzymanie wykonalności nieostatecznych decyzji podatkowych(dzięki temu po zaledwie pół roku od wejścia w życie ustawy podatnicy nie musieli zapłacić fiskusowi 600mln zł.), wprowadzenie instytucji zawiadamiania podatników o zamiarze wszczęcia kontroli podatkowej.
  4.Reforma podatku VAT(z 2008 r.)-likwidacja 30% sankcji VAT, likwidacja kaucji gwarancyjnej w kwocie 250 tys.zł dla podatnika, który rozpoczął handel wewnątrzwspólnotowy; zwrot różnicy podatku następuje w terminie 60 dni od dnia złożenia rozliczenia przez podatnika, a nie jak dotychczas w ciągu 180 dni; zwrot(kasy fiskalne) w postaci odliczania VAT wzrósł do 90% kosztu zakupu(a nie 50%)
  5.nowa ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym: nie nakładają obowiązku sporządzania analiz , pozostawiając taką decyzję samym zainteresowanym.
  6.utawa o zmianie Kodeks spółek handlowych: zmniejszenie do 5tys.z 50 minimalnego kapitału zakładowego w sp.z.o.o. ,a w spółkach akcyjnych z 0.5 mln. Do 100tys ; skrócenie okresu zwrotu dopłat ; do zawiązania spółki partnerskiej wystarczy umowa na piśmie
  7.wprowadzenie upadłości konsumenckiej
  8.możliwość zawieszenia działalności gospodarczej na okres od miesiąca do 2 lat ; rozszerzenie przepisów dot. wiążącej interpretacji prawa oraz obniżenie opłat za wydawanie interpretacji z 75zł do 40
  9.ustawa o zmianie rachunkowości –podniesienie progu przychodu dla obowiązku prowadzenia pełnej księgowości w małej firmie z 800tys euro do 1,2 mln
  10.ustawa o izbach gospodarczych
  11.zmiana kodeksu postępowania karnego- wzmocniła prawo do obrony
  12.ustawa o Polskiej Agencji Przedsiębierczości
  13ustawa o specjalnych str. ekonomicznych-podwyższenie limitu obszarów stref do 20tys ha
  14.ustawa o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej
  15.ustawa o towarach paczkowanych:zniosła zbędne obowiązki przedsiębiorstw paczkujących lub wprowadzających do obrotu towary paczkowane
  16.ustawa o praktykach absolwenckich
  17.ustawa o udostępnieniu informacji gospodarczych
  18.ustawa o działalności usługowej
  19.ustawa o karach za błędy urzędnicze
  20.prawo dewizowe- usuwa zasadę walutowości z kodeksu cywilnego
  21.wprowadzenie abolicji podatkowej dla pracujących za granicą
  22.ustawa o koncesji na roboty budowlane-uproszczona procedura wyboru koncesjonariusza
  23ograniczenie zakresu i zasad kontroli przedsiębiorców
  24. zniesienie NIP dla obywateli
  25.zniesienie dla mikroprzedsiębiorców ob.rozliczania się pośrednictwem banku
  26.zmiana zasad przechowywania paragonów fiskalnych”
  Pozdrawiam:)

  Odpowiedź

 • Marcin

  2011-09-22 w 18:34

  Szkoda, że nie wspomniała pani, że połowa społeczeństwa jest zmanipulowana… nic dziwnego, że ktoś kto był nie na rękę chociażby telewizji bo ukracał ich postępki… był ich wrogiem, nie oszukujmy się PO wygrało dzięki TVN-owi i innym tym podobnym 🙁

  Odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk