Bartłomiej Obajtek odwołany! – „To on przyczynił się do demolki w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym”.

2024-01-15

Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Witold Koss w dniu 15 stycznia 2024 r. odwołał z funkcji Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Bartłomieja Obajtka” – tak brzmi oficjalny komunikat opublikowany na stronie RDLP w Gdańsku.

– To on przyczynił się do demolki w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, zapraszał Niemców na polowania, a jego wspólne transakcje z bratem Danielem nadal budzą wątpliwości. Podobnie jak nadzór WFOŚ. – napisała na portalu X (dawniej Twitter) posłanka Agnieszka Pomaska.

Podlegało mu piętnaście nadleśnictw, między innymi Nadleśnictwo Gdańsk, które swoją siedzibę ma w Gdyni przy ulicy Morskiej. Tuż obok znajduje się leśniczówka wpisana do gminnej ewidencji zabytków. Nieruchomość należy do Lasów Państwowych. Jedno z czterech mieszkań w zabytkowej willi wynajmuje Bartłomiej Obajtek. Sprzedaż nieruchomości Obajtka została umożliwiona poprzez zatwierdzenie dokumentu przez ówczesnego dyrektora generalnego Lasów Państwowych, Józefa Kubicę.

W dokumencie datowanym na 5 grudnia 2023r. możemy przeczytać, że lokal zamieszkiwany przez Obajtka jest wpisany do wykazu nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży. Jeszcze 13 grudnia 2023 roku Bartłomiej Obajtek przekonywał, że do zakupu nieruchomości nie dojdzie, bo „nawet nie złożył wniosku” i nikt z Lasów Państwowych nie wystosował do niego zapytania dotyczącego zakupu, a poza tym w sprawie zbycia mieszkania nie ukazała się wymagana informacja w Biuletynie Informacyjnym Lasów Państwowych, w którym ukazują się zarządzenia i decyzje odnoszące się do gospodarki leśnej w Polsce. 6 stycznia nakaz wstrzymania wszelkich czynności zmierzających do rozporządzania nieruchomościami Skarbu Państwa, pozostającymi w dyspozycji Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, wydała ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.

źródło: tvn24.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk