„Fantastyczny dzień i ulga” – koniec rządów PiS!

2023-12-11

W poniedziałek rano (11 grudnia 2023 r.) w Sejmie premier Mateusz Morawiecki wygłosił exposé, a następnie posłowie zagłosowali nad wotum zaufania dla jego rządu. Morawiecki nie uzyskał większości. Oznacza to koniec 8-letnich rządów Prawa i Sprawiedliwości w Polsce.

– „Fantastyczny dzień i ulga. Niby wiedzieliśmy, jak przebiegnie głosowanie, ale jednak była nuta niepewności, zdenerwowania, stresu, bo różnie bywa i wiele mogliśmy się spodziewać. Morawiecki długo nie chciał dzisiaj zejść z mównicy, opowiadał te swoje bajki… Dobrze, że to się skończyło – stwierdziła w rozmowie z Dziennik.pl posłanka PO Agnieszka Pomaska.”

Zaznaczyła też, że sejmowa większość będzie przyglądać się temu co przez ostatnie dwa tygodnie wydarzyło się w ministerstwach.

– „Kiedy jeszcze próbowano wykorzystywać instytucje państwowe dla własnych prywatnych i partyjnych celów. I to na pewno będzie wymagało intensywnej pracy. Możemy mówić o pewnym święcie i ostatecznym zwycięstwie dzisiaj. Wiele osób czekało na ten moment „ – podsumowała posłanka Agnieszka Pomaska

Posłowie po wyborze na Prezesa Rady Ministrów Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska odśpiewali hymn Polski, nadając temu dniu jeszcze większą podniosłość. Jutro o godzinie 10:00 zostanie wygłoszone exposé nowego Premiera RP.

źródło: dziennik.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk