11 grudnia – „Nie mam wątpliwości, że będzie to historyczny dzień.”

2023-12-07

W czwartek (7 grudnia 2023 r.) o godzinie 8:05 posłanka Agnieszka Pomaska była gościem w programie „Onet Rano„. 

Posłanka, w trakcie wywiadu prowadzonego przez redaktor Panią Beate Tadle, omawiała różnorodne tematy, takie jak odpowiedni strój parlamentarzystów na posiedzeniach Sejmu, zaskakująco wysoka oglądalność Sejmowego kanału na YouTube w porównaniu do poprzedniej kadencji, jej odczucia związane z 11 grudnia oraz przyszłość nowego rządu pod kierownictwem Premiera Donalda Tuska.

– „Przez ostatnie 8 lat przyzwyczailiśmy się do tego, że obrady Sejmu odbywają się po nocach, że ustawy są przepychane kolanem w dwadzieścia cztery godziny, że jak  ustawa trafia do Sejmu to w takim kształcie z niego wychodzi. To się zmieniło. To jest nowa jakość. (…)  Sejm jest od tego żeby stanowić jak najlepsze prawo. Chciałabym żeby każdy na końcu miał poczucie, że wybrał tych najlepszych, po to aby żyło się coraz łatwiej, żeby tworzone tam przepisy nas nie przytłaczały

-„Proszę pamiętać, że na jeszcze opozycję głosowało kilka milionów Polek i Polaków, i to jest nasza siła. Ten kto będzie próbował podnieść rękę na tę decyzję wyborczą no to się mocno sparzy i to będzie jego koniec kariery politycznej.

Posłanka Agnieszka Pomaska odpowiedziała na pytanie dotyczące tego jakie ma odczucia względem tego co ma wydarzyć się 11 grudnia br.

– „To będą tak naprawdę dwa rodzaje emocji. Z jednej strony będziemy mieli ciągle jednak formalnie tego para Premiera Morawieckiego, który udaje, że wykonuje jakieś funkcje w państwie, który stał się w jakimś sensie pośmiewiskiem. Wszyscy wiedzą, że nie uzyska większości. Tego grona zwolenników, wbrew temu co mówi ubywa w Sejmie, a nie przybywa, że to są zmarnowane dwa tygodnie dla Polski. Ludzie czekają na konkretne decyzje, więc to będzie pierwsza część dnia, a druga część dnia będziemy mieli mam nadzieję nowego premiera. Nie mam wątpliwości, że to będzie historyczny dzień.”

W „Onet Rano.” Agnieszka Pomaska wyjaśniła jaka jest istota tworzenia ministerstwa ds. równości.

– „Wyzwań jest mnóstwo, począwszy od nierówności płacowej kobiet i mężczyzn, ale też równość to jest równy dostęp do usług publicznych. To nie jest tylko kwestia równości płci, ale to jest kwestia osób z niepełnosprawnościami, które też nie mają równego dostępu, chociażby żeby dostać się na pierwsze piętro. Ta równość jest nam niezwykle potrzebna, takie poczucie, że każdy niezależnie od wieku, od płci, od swojej sprawności fizycznej czuje się w Polsce dobrze „– mówiła o roli nowego resortu posłanka KO.

źródło: Onet Rano

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk