„Panie Kaczyński, zbliża się czas rozliczenia!” Wiec wyborczy kandydatów KO do Parlamentu w Kartuzach.

2023-10-05

W czwartek (5 października 2023 r.) o godzinie 17:00 odbył się wiec wyborczy kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu. W wiecu udział wzięli m.in.: posłanki Agnieszka Pomaska i Barbara Nowacka, poseł Kazimierz Plocke oraz kandydaci do Sejmu z okręgu 26.:  Jolanta Wiercińska, Danuta Rek, Błażej Matkowski, Beata Koniarska oraz Sylwia Laskowska-Bobula.

Jesteśmy już bardzo blisko. Koalicja Obywatelska jest już o krok od tego, by wygrać te wybory.  Zostało nam jeszcze kilka dni na kampanię wyborczą i widzimy, że zaangażowanie naszych wolontariuszy i sympatyków daje niesamowite efekty. Zauważcie, że partia rządząca nie prowadzi już normalnej kampanii wyborczej. Próbują jeszcze na prawo i lewo rozdawać pieniądze. W sposób bezczelny wykorzystują spółki Skarbu Państwa w tej kampanii. Ale oni z drugiej strony pakują już kartony. Oni zaczynają sami na siebie donosić, dostajemy bardzo dużo sygnałów tam, ze środka, bo część z nich pęka. Oni się po prostu powoli poddają – przekonywała posłanka Agnieszka Pomaska.

Posłanka wskazywała również na szereg nieprawidłowości, m.in. w telewizji publicznej. – Te pieniądze, które są przeznaczane na tę szczujnię pójdą na leczenie chorych na raka. To jest w naszym programie, to jest jeden z naszych konkretów na pierwsze 100 dni. Cała Polska się dzisiaj zmienia, zmienia się także powiat kartuski. Ale nie mam pewności, czy to dotarło już do Jarosława Kaczyńskiego. A zatem Panie Kaczyński, zbliża się czas rozliczenia – postulowała.

Kandydatka Jolanta Wiercińska apelowała do kobiet, aby poszły na wybory i walczyły o swoje prawa. – Spotykam kobiety, które mówią: absolutnie nie mogę głosować na pani listę, bo to jest niezgodne z nauką kościoła (o aborcji). Ja jestem katoliczką i czynnie praktykującą, ale uważam, że to moje sumienie i moje serce w chwili próby będzie musiało mi odpowiedzieć jaką podjąć decyzję. Ja dzisiaj boję się trafić do szpitala, bo nie wiem, czy tam dostanę opiekę lekarską, czy zastanę policjanta z kajdankami, który będzie osądzał mnie, jako kobietę. Na to nie mogę się zgodzić. Dlatego zwracam się do wszystkich kobiet, które mają dylematy. Czy jest to zgodne z naszą wiarą i naszym przekonaniem? Tak. Bo to jest prawo. A dziś mamy nakaz i ja się na to nie godzę.

Źródło: expresskaszubski.pl

Obejrzyj zapis transmisji z wiecu wyborczego

 

 

 

 

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk