„Zarejestrowaliśmy wszystkie pomorskie listy!” Briefing prasowy kandydatów KO do Parlamentu.

2023-09-05

We wtorek (5 września 2023 r.) o godzinie 11:00 na granicy Sopotu z Gdynią (czyli także na granicy okręgów sejmowych 25 i 26) odbył się briefing prasowy kandydatów KO do Parlamentu.

Na początku Mieczysław Struk, Przewodniczący Regionu Pomorskiego PO, poinformował, że wszystkie listy wyborcze KO zostały zarejestrowane – Liczba zebranych podpisów poparcia w okręgach sejmowych to ponad 14 tysięcy podpisów w każdym okręgu. W okręgach senackich uzbieraliśmy łącznie ponad 22 tysiące głosów.

Następnie liderki pomorskich list wyjaśniły jakie zadanie przed sobą stawiają i nad czym w pierwszej kolejności, po wygranych wyborach, chciałyby pracować.

Posłanka Agnieszka Pomaska, „jedynka” w okręgu 25, stwierdziła, że pierwszą kwestią, którą należy uporządkować po zmianie władzy, jest kwestia spółek Skarbu Państwa,  ponieważ zostały zagrabione, wręcz skradzione przez obecną opcję rządzącą. Z jednej strony widzimy ekstremalnie wysokie marże, jeśli chodzi o prąd, gaz i paliwo. A z drugiej strony miliony złotych wydawane na kampanię wyborczą PiS przez spółki Skarbu Państwa. To jest proceder nie tylko haniebny, ale także niezgodny z prawem. Wskazywała także, że w tej chwili w Polsce ceny prądu są najwyższe w całej Unii Europejskiej, stąd konieczne jest odpolitycznienie spółek Skarbu Państwa i wprowadzenie do nich fachowców, tak żeby Polacy nie przepłacali za gaz, prąd i benzynę. Prąd dzisiaj w Polsce jest najdroższy w UE.

Drugim tematem, który należy podjąć jest ochrona środowiska oraz przywrócenie ładu w polskich lasach – trzeba skończyć z eksportem drewna do Chin. Trzeba skończyć z upolitycznieniem lasów państwowych. Trzeba skończyć z rabunkową polityką  i upolitycznieniem lasów państwowych. To są nasze zobowiązania – podkreślała posłanka.

Posłanka Barbara Nowacka, liderka okręgu 26, wskazywała, że konieczne jest wprowadzenie zmian w polskiej szkole – my idziemy po dobrą szkołę. Po szkołę w której nauczyciele będą godnie zarabiali i będą szanowani. Po szkołę, w której uczeń i jego prawa będą widzialne i reprezentowane. Po szkołę, w której uczeń nie będzie przeuczony. Obiecujemy, że program nauczania będzie radykalnie odchudzony i nie dokonają tego politycy, tylko Komisja Edukacji Narodowej, która będzie składała się z niezależnych ekspertów, dydaktyków, metodyków, rodziców i nauczycieli. Obiecujemy, że w każdej szkole będzie dostęp do psychologa. Idziemy po szkołę, w której uczniowie będą bezpieczni i szanowani, w której znaczenie mają samorządy uczniowskie i rodzice, a najmniejsze politycy. 

Ponadto chciałaby zapewnić, aby prawa kobiet były respektowane, a kobiety w Polsce czuły się bezpiecznie – mamy gotowy program, który zapewni kompleksowe bezpieczeństwo, dobrostan i godność kobietom. Po to idziemy wygrać te wybory.

Obejrzyj zapis transmisji z briefingu prasowego

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk