O uruchomieniu linii 100 do ACK jutro w Radiu Gdańsk

2008-05-121

radio gdanskJutrzejsza audycja „Tu i teraz” Radia Gdańsk będzie poświęcona akcji „Polski Dziennika Bałtyckiego”, dzięki której zostanie przywrócony midibus 100 do Akademickiego Centrum Klinicznego i Szpitala Zakaźnego. Początek „Tu i teraz” – o 17.00, kilka godzin po próbnym przejeździe „setki” (Zarząd Transportu Miejskiego zaplanował przejazd na godz. 9).

– To świetna akcja, która pozwoli rozpocząć większą dyskusję nad problemami komunikacji – ocenia Marek Lesiński z Radia Gdańsk, współgospodarz „Tu i teraz”.
O deklaracji dyrektora ZTM Włodzimierza Popiołka w sprawie wznowienia połączenia dowiedzieliśmy się w piątek. Cztery dni wcześniej rozpoczęliśmy walkę o „setkę” (codziennie drukowaliśmy kupony z apelem do ZTM o jej reaktywację). Lada chwila zamknięty zostanie parking przy ACK na 200 samochodów. Na wąskich uliczkach prowadzących do ACK już teraz trudno zaparkować auto.
Akcję poparli m.in. wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki, Antoni Szczyt, wiceszef Wydziału Gospodarki Komunalnej, oraz radna Agnieszka Pomaska. To w rozmowie z nią dyrektor Popiołek zobowiązał się do reaktywacji „setki”.
Popiołek na akcję patrzy „z dystansem”, zwracając uwagę, iż gdy w 2005 roku „setkę” uruchomiono po raz pierwszy, woziła powietrze (głównie dlatego, że miała źle ułożony rozkład) i po trzech miesiącach została zawieszona. Nie ma też pewności, czy stan ulic pozwala na kursowanie midibusu.
– Na trasie wytyczonych jest pięć przystanków, przy ACK jest też miejsce na postój, de facto wystarczy zatem ustawić słupki przystankowe i można jechać – replikuje Antoni Szczyt.

Źródło: POLSKA Dziennik Bałtycki

Audycji będzie można wysłuchać na żywo w Radiu Gdańsk 103,7 fm lub na stronie Radia www.radiogdansk.pl

One comment

  • Robert

    2009-07-13 at 11:43

    linia 100 bymogła kursowaś pomiędzy Targiem Siennym przez Nowe Ogrody Powstańców Warszawskich Ludwika van Beetovena Schumana Schuberta Jarową Smoluchowskiego Aleja Zwysiectwa Aleja Hallera

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk