Do Gdańska przyjechał bus Obywatelskiej Kontroli Wyborów.

2023-08-03

W trasę po województwie pomorskim w czwartek, 3 sierpnia wyruszył bus Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Akcja Koalicji Obywatelskiej ma na celu stworzenie ruchu, który będzie pilnować prawidłowego przebiegu jesiennych wyborów parlamentarnych. Pierwszym przystankiem był plac przed Gdańskim Centrum Handlowym Manhattan. Pomorskim parlamentarzystom towarzyszyli Dorota i Krzysztof Brejzowie.

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej w czwartek, 3 sierpnia zachęcali pod Gdańskim Centrum Handlowym Manhattan do uczestniczenia w procesie wyborczym w charakterze członka komisji lub męża zaufania. Jak przekonywali, tylko pełne zaangażowanie obywateli w kontrolę liczenia głosów gwarantuje uczciwy i transparentny przebieg wyborów do Sejmu oraz Senatu. Prezydent Andrzej Duda nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie, ale wszystko wskazuje na to, że do urn pójdziemy 15 października.  

– Obywatelska Kontrola Wyborów dojechała dzisiaj na Pomorze. Jesteśmy w Gdańsku, z którego jutro rano ruszamy w dalszą trasę – mówiła posłanka Agnieszka Pomaska. – Obecna władza robi wszystko, by się utrzymać. Wykorzystuje spółki Skarbu Państwa, wykorzystuje media publiczne, a także gmera w ordynacji wyborczej. Dzisiaj chcemy przypomnieć jeszcze o jednej rzeczy. To, jak potrafi postępować wobec tych, którzy prowadzą kampanię wyborczą.

 

źródło: zawszepomorze.pl

Czytaj więcej

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk