Agnieszka Pomaska lepsza od Wałęsy

2010-03-140

Posłanka Agnieszka Pomaska została nową przewodniczącą gdańskiej Platformy Obywatelskiej. O to stanowisko ubiegał się również europoseł PO Jarosław Wałęsa. Do tej pory szefem partii w mieście przez dwie kadencje był Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
Na Pomaską swój głos oddało 101 spośród 167 delegatów. Na Wałęsę głosowało 66 osób. Zdaniem wiceprzewodniczącego PO w Gdańsku Bogdana Oleszka, za kandydaturą Pomaskiej, m.in. byłej wiceprzewodniczącej Rady Miasta Gdańska przemawiało przede wszystkim „jej zaangażowanie w sprawy miejskie oraz dłuższy staż w partii”.

Nowa przewodnicząca PO powiedziała, że w tym roku najważniejszą sprawą będzie przygotowanie partii do wyborów samorządowych oraz wygranie wyborów na prezydenta Gdańska przez kandydata PO. Ponownie o tę funkcję ma się ubiegać Paweł Adamowicz.

Posłanka Agnieszka Pomaska ma 30 lat. Do PO należy od 2001 r, wcześniej działała w młodzieżówce partii czyli Młodych Demokratach. Była radną Gdańska i należała do władz regionalnych partii. PO w Gdańsku tworzy sześć kół, do jednego z nich, w Śródmieściu należą m.in. premier Donald Tusk i poseł Sławomir Nowak.

Źródło: wprost.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk