Agnieszka Pomaska w debacie Radia Gdańsk

2010-01-110

Podczas audycji w Radiu Gdańsk Agnieszka Pomaska była pytana o ostatnie bieżące wydarzenia. Nie zabrakło tematów trudnych, jak chociażby zawirowania wokół finansowania chemioterapii:

Pan Prezes Paszkiewicz został ukarany za to, co zrobił. Sam błąd NFZu został naprawiony ale nie jest to jednoznaczne z końcem ewentualnych konsekwencji dla Prezesa NFZ. Ma na pewno świadomość tego, że kara może być bardziej dotkliwa. Premier przeanalizował sprawę i uznał, że taka kara jest póki co, ostrzeżeniem. Budżet niestety nie jest w gumy ale niezależnie od tego zdrowie polaków jest rzeczą ważną i bezcenną. Opozycja niezależnie od podjętych przez nas decyzji w tej sprawie będzie niezadowolona i to jest jej prawo. – powiedziała Pomaska

Poruszona została również tematyka komisji śledczych oraz roli jakie aktualnie pełnią, czy przypadkiem nie zatraciły swojego właściwego charakteru tj. naświetlania prawdy i właściwego kontekstu.

Rzeczywiście wydaje się, że ich skuteczność bywa różna. Zobaczymy jak będą sobie radziły z wyciąganymi wnioskami w przyszłości. O poprzednich komisjach już prawie zapomnieliśmy. Szkoda, że w pamięci mamy jedynie te najbardziej medialne.

Nie zabrakło pytań o nieustające spory dookoła komisji ds. tzw. Afery hazardowej:

W przypadku tej komisji Platforma Obywatelska działa zgodnie z prawem i chce rozwiązać tę sprawę do końca. Nie może być tak, że osoba przesłuchiwana, która później będzie elementem raportu przygotowanego przez komisję jednocześnie go opracowuje. W tym hucznym sejmowym głosowaniu prawo przegrało z polityką. Trochę szkoda, że nasz koalicjant miał inne zdanie, ponieważ to była decyzja polityczna. Mam nadzieję, że PSL zrozumie swój błąd.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk