„Pojawiają się nowe wątki, wątki rosyjskie, które sprawiają, że nie możemy czuć się bezpiecznie”. Konferencja prasowa posłanek KO ws. wątków związanych ze sprzedażą Grupy Lotos.

2023-05-31

W środę (31.05) na jednej z ostatnich stacji paliw Lotos  w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez posłanki KO Agnieszkę Pomaską i Barbarę Nowacką, w której udział wziął również dr Dariusz Wieczorek – adiunkt w Katedrze Finansów Przedsiębiorstw Uniwersytetu Gdańskiego. Tematem konferencji były złożone przez posłankę Pomaską ponaglenie do Prokuratora Okręgowego w Gdańsku oraz inne wątki związane ze sprzedażą Lotosu.

– Składamy ponaglenie do prokuratury bo sprawa jest bardzo poważna. Pojawiają się nowe wątki, wątki rosyjskie, które sprawiają, że nie możemy czuć się bezpiecznie. Zadziwia nas brak reakcji premiera Morawieckiego, ministra Sasina. Wiemy, że za plecami tych panów stoi Jarosław Kaczyński, którego wzywamy do reakcji i wytłumaczenia się z tego wątpliwego manewru, jakim jest przekazanie Grupy Lotos w obce ręce – mówiła posłanka Agnieszka Pomaska.
 
– Deklarujemy, że jesienią, po wygranych wyborach przywrócimy Lotos Rzeczypospolitej. Nie może być tak, że Polska pozbywa się swoich dóbr narodowych tylko dlatego, że grupa trzymająca władzę chce na tym korzystać – mówiła posłanka Barbara Nowacka.
 
https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk