Dzień Flagi RP. 10 zasad jak z Biało-Czerwoną postępować

2023-05-02

Wbrew pozorom wiedza, jak należy traktować flagę narodową nie jest dla Polaków czymś oczywistym. Świadczy o tym niedobry zwyczaj, jakim jest wypisywanie na Biało-Czerwonej przez kibiców nazw miast i miejscowości – co można zaobserwować podczas meczów piłkarskiej reprezentacji kraju czy podczas zawodów w skokach narciarskich. Poniżej prezentujemy 10 godnych zasad obchodzenia się z Flagą RP.

Biało-czerwona flaga, godło z białym orłem w koronie i Mazurek Dąbrowskiego – to symbole naszej państwowości. Są to najważniejsze znaki, wokół których gromadzi się wspólnota obywateli Rzeczypospolitej i które wyrażają naszą tożsamość. Kiedy podczas patriotycznych uroczystości czy innych doniosłych wydarzeń w życiu każdego mieszkańca Gdańska chcemy w sposób szczególny poczuć łączącą nas więź, odwołujemy się właśnie do tych symboli. Dla nas, Polek i Polaków, są one wyjątkowo cenne. Dlatego też, już w kilka lat po odzyskaniu upragnionej niepodległości, w II Rzeczypospolitej opracowane zostały zasady ceremoniału państwowego i protokołu dyplomatycznego. Dokument ten opracowany został niezwykle szczegółowo, precyzując zasady zachowania w najróżniejszych oficjalnych sytuacjach. Takie reguły są istotne, bo dzięki nim nasze wspólne wyrażanie uczuć patriotycznych staje się bardziej świadome i dojrzałe.

Z okazji Dnia Flagi RP poznaj dziesięć istotnych zasad i wskazówek pomagających nam wszystkim posługiwać się flagą państwową RP we właściwy i godny sposób.

źródło: gdansk.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk