Pomaska: Referendum ws. aborcji byłoby upokarzające dla kobiet

2023-03-02

Oczywiście, aborcja to nie tylko kwestia kobiet, ale to one w ostatnich latach traciły życie przez drastyczne uregulowania aborcyjne – mówiła Agnieszka Pomaska, posłanka PO, w rozmowie z Michałem Kolanko.

Pomaska skomentowała pomysł wprowadzenia ogólnopolskiego referendum ws. aborcji. Takie rozwiązanie zostało zaproponowane przez PSL i Polskę 2050 podczas ich konferencji, na której partie zaprezentowały wspólne punkty programowe.

Nie rozumiem tego punktu. Zwłaszcza, że jest on zamieszczony z komentarzem „oddajemy głos kobietom”, a w referendum bierze udział całe społeczeństwo. Oczywiście, aborcja to nie tylko kwestia kobiet, ale to one w ostatnich latach traciły życie przez drastyczne uregulowania aborcyjne. Dziwię się posłankom i posłom Szymon Hołowni, którzy popierają taki projekt, bo znam ich z trochę innych poglądów – stwierdziła parlamentarzystka.

Nie możemy robić referendów dotyczących praw kobiet. Może powinniśmy zrobić referendum ws. praw mężczyzn, np. czy mogą zażywać środki na potencję? Mamy pewne prawa podstawowe, które nie powinny być naruszane. Takie referendum byłoby upokarzające dla kobiet – dodała.

Czytaj więcej i odsłuchaj całą rozmowę

źródło: rp.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk