#TakDlaInVitro w Gdyni. Konferencja prasowa i zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy.

2023-02-25

W sobotę (25.02) w Gdyni odbyła się konferencja prasowa z udziałem Posłów na Sejm RP Agnieszki Pomaskiej i Tadeusza Aziewicza oraz przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Gdyni Tadeusza Szemiota, której tematem była trwająca zbiórka podpisów pod Obywatelskim Projektem Ustawy „Tak dla In Vitro”.  Po konferencji prasowej parlamentarzyści wraz z lokalnymi działaczami zbierali podpisy pod projektem ustawy.

– Akcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony gdynian. Mamy wiele akcji za sobą, ale nie pamiętam tak życzliwego przyjęcia mieszkańców. Ludzie rozumieją tę problematykę – mówił poseł Tadeusz Aziewicz.

– W Gdyni dwukrotnie próbowaliśmy wdrożyć gminny program In Vitro. Po likwidacji rządowego programu In Vitro wiele samorządów weszło w rolę rządu w tym zakresie. Niestety urzędujący prezydent Wojciech Szczurek nie poparł tego programu. Dlatego tak ważne jest przywrócenie tego programu na szczeblu rządowym – mówił przewodniczący klubu KO w Radzie Miasta Gdyni Tadeusz Szemiot.

– W całym kraju zebraliśmy już około 350 tys. podpisów. Projekt „Tak dla In Vitro funkcjonuje ponad podziałami politycznymi. Podpisują się pod nim również zwolennicy partii rządzącej. Kompletnie bezmyślna była likwidacja programu, który funkcjonował w latach 2013-2016, i z którego urodziło się ponad 22 tys. dzieci. My ten program przywrócimy! – mówiła posłanka Agnieszka Pomaska.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk