#TakDlaInVitro w Rumi. Konferencja prasowa i zbiórka podpisów pod projektem ustawy.

2023-02-10

W piątek (10.02) w Rumi odbyła się konferencja prasowa posłanek Agnieszki Pomaskiej i Magdaleny Adamowicz z udziałem Burmistrza Rumi Michała Pasiecznego i lokalnych działaczy. 

– Staramy się jako wolontariusze wspierać obywatelską akcję „Tak dla In Vitro” – mówił Burmistrz Rumi Michał Pasieczny. – Także tu, w Rumi, dostajemy wiele sygnałów, że wsparcie w postaci dofinansowania procedury jest potrzebne. Wielu mieszkańców pyta czy planujemy wprowadzić miejski program in vitro. Niestety w sytuacji, kiedy rząd zabiera środki z samorządów nie mają one możliwości finansowania takiego programu – dodał.

– Polityka prorodzinna rządu poniosła klęskę. W ubiegłym roku urodziło się najmniej dzieci od zakończenia II wojny światowej. Widać, że obecna władza nie ma pomysłu aby tę tendencję zmienić. Program in vitro może ten trend zmienić i dlatego niedługo złożymy go w Sejmie. – mówiła posłanka Agnieszka Pomaska. – Nie spoczniemy dopóki ten projekt nie wejdzie w życie. Jeśli nie w tej kadencji, to na pewno po wyborach będzie to jedna z pierwszych ustaw – dodała.

– Jest to niezwykle ważny projekt. Nie tylko dla wszystkich tych par, które marzą o posiadaniu potomstwa. Jest on również bliski mojemu sercu – sama mam dwoje dzieci i wiem jaką radość daje możliwość wychowania dziecka – powiedziała Posłanka do Parlamentu Europejskiego Magdalena Adamowicz.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk