Pomaska: Dobrze, że Senat przyjął poprawki do noweli ustawy o SN.

2023-02-01

„Oczywiście tam, gdzie propozycje rozwiązań prawnych można poprawiać, to trzeba to robić. Temu też służy Senat i bardzo dobrze, że większość opozycyjna w Senacie przyjęła poprawki” – mówiła w Rozmowie w południe w RMF FM posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska. Wczoraj Senat przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym z kilkunastoma poprawkami.

Prowadzący rozmowę Roch Kowalski dopytywał, czy jest sens przyjmować poprawki, nawet wtedy, kiedy one i tak prawdopodobnie nie wejdą w życie. 

– O tym rozstrzygnie Sejm. Oczywiście KO jest za tym, że środki z KPO jak najszybciej trafiły do Polek i Polaków. Wszyscy na to czekają i my w tej sprawie nie możemy przeszkadzać. Chcemy pomagać, tylko na rozsądnych zasadach. Te ustawy sądowe wymagają poprawek.Zwrócę uwagę na to, że organ OBWE ma pewne zastrzeżenia do tego kształtu ustawy, który wyszedł z Sejmu. W związku z tym te poprawki oczywiście były niezbędne i oczywiście opozycja w Sejmie będzie te poprawki chciała przyjąć – dodawała.

– Gdybyśmy się tej ustawie w Sejmie sprzeciwili, to nie byłoby praktycznie szans na to, żeby środki z KPO trafiły w tym roku do Polski. To oznaczałoby de facto, że nie byłoby szans na ich wydanie w ogóle. Oczywiście, że to są zawsze trudne decyzje, ale to są decyzje z jednej strony polityczne, ale one mają praktyczny wymiar – podkreślała Pomaska.

Pieniądze czy praworządność, co jest ważniejsze? – pytał Roch Kowalski.

Praworządność jest najwyższą wartością, stad nasze poprawki. Ja nie mam wątpliwości, że my postąpiliśmy słusznie, postąpiliśmy konstruktywnie i w tej sprawie nie zmieniamy zdania – zaznaczała.

źródło: rmf24.pl

Czytaj więcej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk