To miał być flagowy projekt PiS i duma Pomorza. O efektach lepiej nie mówić

2022-07-28

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki po raz kolejny zostali złapani na opowiadaniu bajek. Tym razem potknęli się na przemyśle stoczniowym.

Nadchodzący kryzys energetyczny i możliwy brak węgla w domach na zimę, sprowokował Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego do poszukiwania winnych. Być może węgiel da się do Polski przetransportować, ale problemem będzie jego przeładunek w portach i dalsza krajowa logistyka. Dlatego trzeba znaleźć winnego.

Jak zwykle pod ręką jest Donald Tusk i Platforma Obywatelska, która według prezesa Kaczyńskiego wyprzedała porty, co okazało się się naginaniem rzeczywistości. Wyjaśniała to na konferencji prasowej Agnieszka Pomaska i Tadeusz Aziewicz z Platformy Obywatelskiej. Przy okazji wyszło na jaw, ile zarabia prezes Portu Gdynia. Za rządów PO-PSL otrzymywał 20 tys. zł pensji, za Zjednoczonej Prawicy 48 tys. zł.

To jednak nie jest koniec tematów związanych z przemysłem stoczniowym. Władza po 7 latach ponownie zaczęła obiecywać jego odbudowę. To stały element w repertuarze Prawa i Sprawiedliwości. “Gazeta Wyborcza” prześledziła losy Stoczni Gdańsk od momentu dojścia do władzy Prawa i Sprawiedliwości. Rząd utopił tam miliony.

Czytaj więcej

źródło: crowdmedia.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk