Afera Pegasusa. Pomaska: podsłuchiwanych łączy jedno, wszyscy zagrażają PiS.

2022-01-26

– Wszystkie osoby, o których wiemy, że były podsłuchiwane przy użyciu Pegasusa, to nie są groźni przestępcy. Te osoby łączy jedno, wszyscy w mniejszym lub większym stopniu zagrażają PiS, jeśli chodzi o utratę władzy – powiedziała w programie „Onet Rano.” posłanka KO Agnieszka Pomaska, pytana o aferę związaną z inwigilowaniem za pomocą oprogramowania szpiegowskiego Pegasus.

Nie cichnie sprawa dotycząca doniesień o wykorzystywaniu podsłuchów za pomocą systemu Pegasus, czyli opracowanego przez izraelską spółkę NSO Group oprogramowania do inwigilacji. Według amerykańskiej agencji prasowej Associated Press, powołującej się na ustalenia działającej przy Uniwersytecie w Toronto grupy Citizen Lab, oprogramowaniem Pegasus inwigilowany był m.in. senator KO Krzysztof Brejza, adwokat Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek.

– Nie mam wątpliwości, że ta sprawa wymaga co najmniej komisji śledczej. Nie mam też wątpliwości, że PiS obawia się tej komisji. Używali Pegasusa do tego, żeby utrzymać władzę – podkreśliła Agnieszka Pomaska w porannym programie Onetu.

źródło: onet.pl

Obejrzyj całą rozmowę Beaty Tadli z Agnieszką Pomaską

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk