Spór o obowiązkowe szczepienia nauczycieli. 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET

2022-01-16

W niedzielę 16 stycznia 2022 roku gośćmi Andrzeja Stankiewicza w programie „7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET” byli: Jan Kanthak – Solidarna Polska, Agnieszka Pomaska – Platforma Obywatelska, Tomasz Rzymkowski – Prawo i Sprawiedliwość, Marek Sawicki – Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Joanna Scheuring-Wielgus – Lewica.

Obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli wywołają niepotrzebny ferment – powiedział w programie „7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET” wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Pytany o konsekwencje wypowiedzi kurator Nowak, która nazwała szczepionki przeciw COVID-19 „eksperymentem”, stwierdził, że „odbyła się rozmowa”.

W piątek 13 z 17 członków Rady Medycznej przy premierze ds. COVID-19 przy premierze zrezygnowało z doradzania rządowi w sprawie epidemii. W oświadczeniu napisali m.in., że decyzja zapadła z uwagi na „brak wpływu rekomendacji na realne działania” i „wyczerpanie się dotychczasowej współpracy”. (…)

Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy oceniła, że „w rządzie nie ma osób odważnych”. – Przeraża mnie indolencja i lekceważenie tylu ofiar – dodała. Agnieszka Pomaska z Koalicji Obywatelskiej stwierdziła, że członkowie Rady Medycznej odeszli m.in. w proteście przeciwko negowaniu szczepień przez kurator Barbarę Nowak, która nie straciła stanowiska.

Obejrzyj cały program 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET

źródło: radiozet.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk