Prezes Kaczyński do młodzieży, czyli o ściemie miesiąca

2011-03-206

Prezes Kaczyński najpierw pochwalił się, że wie, co to clubbing (Rzeczpospolita, 19.03.2011),a później w liście do młodzieżówki PiS w zatroskanym tonie pisze o losie młodych ludzi w Polsce. Jednak troska ta oparta jest jedynie na krytyce obecnego rządu, a nie prezentacji własnych „dokonań” czy pomysłów na przyszłość. Może więc warto przypomnieć Panu Prezesowi, że to w dużej mierze właśnie młodzi ludzie tłumnie stawili się przy urnach wyborczych w 2007 roku, by polityce Jarosława Kaczyńskiego powiedzieć stanowcze NIE i odsunąć PiS od władzy. Warto też przypomnieć, że to właśnie rząd Donalda Tuska, zaczął poważnie traktować problemy młodszej części społeczeństwa i rozwiązywać sprawy, które są dla niej ważne.
Zniesienie obowiązkowego poboru do wojska sprawiło, że już ponad sto tysięcy mężczyzn uniknęło przymusowej służby wojskowej. Przywrócenie 51% ulgi dla studentów na przejazdy komunikacją publiczną obniżyło koszty życia tysięcy polskich studentów, a łatwiejszy dostęp do kredytu studenckiego zrównał szanse startu w dorosłe życie. Dzięki reformie szkolnictwa wyższego, zniesione zostaną dodatkowe opłaty pobierane przez uczelnie oraz powstanie katalog bezpłatnych gwarantowanych usług dla studentów (darmowe egzaminy, w tym, poprawkowe i komisyjne, egzamin dyplomowy, a także złożenie i ocena pracy dyplomowej oraz wydanie suplementu do dyplomu). Rząd Donalda Tuska, w przeciwieństwie do poprzednika, pamiętał też o młodych rodzinach. Wydłużenie urlopów macierzyńskich oraz wprowadzenie urlopów ojcowskich ułatwi życie młodym rodzicom. Ustawa żłobkowa, czyli wprowadzenie nowych form opieki, zwiększy z kolei dostęp do opieki nad małymi dziećmi. Podwyżki dla nauczucieli to pewna edukacja polskich dzieci, a budowa „Orlików” czy placów zabaw to uzupełnienie edukacyjnej oferty dla najmłodszych.
Te wszystkie zmiany to konkretne rozwiązania, ktore są spełnieniem oczekiwań młodych ludzi. Oczekiwań, których Prezes Kaczyński po prostu nie rozumie. Jeśli dołożyć do tego pochwalenie sie kupnem iPada, który miał Pana Prezesa odmlodzic, ten cały zwrot w stronę młodzieży zasługuje co najwyżej na ściemę miesiąca.

Jeden komentarz

 • Paweł

  2011-03-29 w 09:04

  bo Kaczyśki to mistrz ściemy

  Odpowiedź

 • Maciej

  2011-04-08 w 01:53

  Ciężki pióro, ciężko się czyta Pani wpisy na tym blogu. Byłem na konferencji z udziałem Pani na WPiA UG, tematem miała być konstrukcja prawna think-tank-ów, a Pani mówiła wyłącznie o młodzieżówce PO. Nasi wykładowcy z dużą dezaprobatą wypowiadali się potem o poziomie kompetencji jaki prezentują dzisiejsi posłowie na Sejm RP i zastanawiam się czy nie pili w pewien sposóbdo tego, co łaskawa była Pani zaprezentować. Ale sportsmenka- politolog, no cóż, chyba było lepiej przy sporcie zostać, jeżeli dzisiaj zajmować ma się Pani szukaniem jakichś bzdur typy co kaczyński o clubingu mówił itp. Pozdrawiam

  Odpowiedź

  • Agnieszka Pomaska

   2011-05-18 w 12:28

   Witam,

   chyba byliśmy na dwóch różnych konferencjach. Nie przypominam sobie, żebyśmy o młodzieżówce w ogóle rozmawiali. Będę wdzięczna jesli swoje wypowiedzi będzie Pan opierał o prawdziwe informacje. Pozdrawiam

   Odpowiedź

 • Jacek

  2011-04-15 w 17:29

  Dzięki reformie nie mam szans na podstawowe przeszkolenie wojskowe, młody Polak z kategorią A. O skuteczności wojskowych reform proponuję przeczytać na blogach gen. Skrzypczaka i ministra Szeremietiewa. Do innych źródeł również zachęcam, niech opinie wykuwają się poprzez konfrontację wielu niezależnych opinii a nie poprzez powtarzanie memów. Tyle w kwestii wojska.

  W pozostałych kwestiach – proszę nas, młodych Polaków, nie straszyć w nieskończoność prezesem Kaczyńskim. W ogóle byłbym zadowolony, gdyby mniej uwagi poświęcano opozycji. Chciałbym, aby rząd dostrzegał istotniejsze problemy np. w sferze stosunków międzynarodowych czy gospodarczych. Takie sprawy debata publiczna niebezpiecznie omija skupiając się na emocjonalnym przedstawianiu sylwetek.

  Odpowiedź

 • Pawel

  2011-04-15 w 18:07

  jak bedzie pani tak dalej tryskac jadem, to sie pani zmarszczki porobia…

  Odpowiedź

 • Marcin

  2011-07-07 w 00:31

  Mnie bardziej interesuje, co zrobią młodzi ludzie w 2011 roku. A prezesowi Kaczyńskiemu to Pani do pięt nie dorasta.

  Odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk