Pomorscy posłowie PiS przeciw ustawie metropolitalnej dla Pomorza. „To decyzja haniebna i niegodna”

2021-11-02

Posłowie i posłanki opozycji nie szczędzą krytyki parlamentarzystom PiS, którzy nie poparli wprowadzenia ustawy metropolitalnej dla regionu.

– To decyzja haniebna i niegodna parlamentarzystów, którzy reprezentują województwo pomorskie – mówi Agnieszka Pomaska, posłanka KO.

W piątek pomorscy posłowie PiS, tak jak ich cały klub, zagłosowali przeciwko wprowadzeniu ustawy metropolitalnej dla Pomorza. To oznacza, że ok. 200 mln zł rocznie nie trafi do regionu.

Wśród nich byli Kacper Płażyński, Tadeusz Cymański czy Kazimierz Smoliński, którzy publicznie powiedzieli, że poprą tę ustawę.

– Nie decydowaliśmy o ostatecznym kształcie ustawy, ale o tym, czy w ogóle stanie się ona przedmiotem obrad – dodała posłanka Pomaska, członkini Pomorskiego Zespołu Parlamentarnego. – Posłom PiS zabrakło odwagi, żeby w tak ważnej sprawie wzbić się ponad polityczne podziały. Jesteśmy zawiedzeni.

Agnieszka Pomaska przypomniała, że posłowie i posłanki przygotowali drugi – oprócz senackiego – projekt ustawy, który od kilku miesięcy nie może trafić pod obrady Sejmu.

– To tożsame ustawy, ale próbujemy z każdej strony, żeby mieszkańcom Pomorza żyło się lepiej – wyjaśniła pomorska posłanka.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Obejrzyj konferencję prasową pomorskich Posłów w tej sprawie

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk