Wybory w pomorskiej PO. Donald Tusk podjął decyzję

2021-10-18

Agnieszka Pomaska i Mieczysław Struk walczą o szefostwo w pomorskiej Platformie Obywatelskiej. W niedzielę Donald Tusk zapowiedział na kogo zagłosuje. Zdradził też uzasadnienie swojej decyzji.

Platformę Obywatelską czekają w najbliższy weekend wybory w regionach. Wybrano już władze kół, teraz czas na wybór władz wojewódzkich. Na Pomorzu o szefostwo walczą marszałek województwa Mieczysław Struk oraz gdańska posłanka Agnieszka Pomaska. Kandydować nie chciał dotychczasowy przewodniczący partii w regionie poseł Sławomir Neumann.

Wiadomo na kogo zagłosuje Donald Tusk. Swoją decyzją podzielił się w niedzielę wieczorem podczas spotkania pomorskich polityków PO. Zapowiedział, że zagłosuje inaczej niż jego sopockie koło. Szef koła, wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski, ogłosił niedawno poparcie dla Mieczysława Struka.

– Co do jednomyślności, to nie jestem przekonany, że to najlepszy sposób na życie. Będę z wielkim żalem nie głosował na Mietka i z wielkim przekonaniem będę głosował na Agnieszkę z jednego bardzo zasadniczego powodu – powiedział Donald Tusk.

Czytaj więcej

źródło: wiadomosci.wp.pl

Zobacz jak Donald Tusk udziela poparcia Agnieszce Pomaskiej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk