„Nie mam wątpliwości, że wybory na Pomorzu pokażą, że właśnie stąd powieje wiatr odnowy dla całego kraju.” Konferencja prasowa Agnieszki Pomaskiej i Piotra Borawskiego.

2021-09-27

W Platformie Obywatelskiej zaczyna się wyjątkowy czas. Czas, którym zainteresowani będą nie tylko członkowie naszej partii, ale i osoby, które do PO jeszcze nie należą. Czas wyborów – mówiła w poniedziałek na konferencji prasowej posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska, która ogłosiła swoją kandydaturę na szefową partii w regionie pomorskim. Wsparcia gdańskiej posłance udzielili Małgorzata Chmiel z PO oraz Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska, który z kolei kandydował będzie na przewodniczącego miejskich struktur partii.

Zapowiadane na jesień 2021 roku wybory w Platformie Obywatelskiej odbędą się w każdym z szesnastu regionów. W wyborach bezpośrednich członkowie partii będą wybierać swoich szefów w miastach, regionach, a także szefa całej partii.

– Największym wyzwaniem, jakie stoi przed Platformą, jest odsunięcie od władzy patologicznego środowiska, które rządzi obecnie Polską. Możemy przeczytać w sieci i prasie, jak bardzo patologiczne jest to środowisko. Blisko 900 różnego rodzaju działaczy, którzy otrzymują pracę w spółkach Skarbu Państwa, nie dlatego, że mają jakieś szczególne kompetencje, ale dlatego, że znali panów Jacka Sasina, Marka Suskiego, Marcina Horałę czy Mateusza Morawieckiego i jeszcze paru innych kolegów – mówiła posłanka Pomaska.

Po wystąpieniu posłanki Agnieszki Pomaskiej, głos zabrał Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska, który potwierdził swój start w wyborach miejskich do struktur PO.

– Najbliższe wybory, zarówno samorządowe jak i parlamentarne, będą decydujące. Rok 2023 będzie kluczowy dla przyszłości, zarówno samorządu, jak i całej Polski. Nie możemy pozwolić na odejście od Polski samorządnej. Od wielu miesięcy o to protestujemy, dlatego też zdecydowałem się kandydować na szefa miejskich struktur Platformy. Musimy ratować Polskę samorządną – mówił Piotr Borawski.

– Różnijmy się, ale rozmawiajmy ze sobą. Po wyborach, będziemy tworzyć jedność, zgraną grupę i wierzę, że wspólnie pójdziemy po zwycięstwo – zakończyła posłanka Małgorzata Chmiel, udzielając tym samym wsparcia dwójce kandydatów.

W trakcie konferencji obecni byli również Agnieszka Owczarczak – przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, Radni Miasta Gdańska oraz lokalni działacze Platformy Obywatelskiej.

źródło: polskatimes.pl

Czytaj dalej

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk