„Wiemy, co to znaczy być polskim patriotą.” Konwencja Krajowa PO w Płońsku

2021-09-18

W sobotę 18 września 2021 w Płońsku odbyła się Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej. 950 uczestników, dziesięciu mówców, w tym między innymi przewodniczący Donald Tusk. 

,,Jesteśmy w pierwszym rzędzie Polakami. Wiemy, co to znaczy być polskim patriotą. Wiemy, że nie ma nieważnego miejsca w Polsce i nie ma nieważnego człowieka w Polsce.”

Podczas spotkania padły ważne deklaracje, ale także konkretne propozycje. Przedstawiciele Platformy zajęli stanowisko w wielu obszarach tematycznych m.in.:

  • Unii Europejskiej: „Zapiszmy w art.90 Konstytucji, że z Unii Europejskiej Polska może wyjść dopiero przy 2/3 głosów Sejmu, a nie tak jak dziś zwykłą większością. Prezesie Kaczyński, proszę natychmiast zgodzić się na wspólne przedsięwzięcie. Możemy to zrobić w 3 tygodnie!”
  • Seniorów: „Seniorzy każdego roku są dla władzy coraz mniej zauważalni. Kiedy władza sobie o nich przypomina? 13 emeryturę przyznali i wypłacili podczas kampanii do PE. Po wyborach znów zapomnieli – wsiedli do limuzyn i pozamykali się w gabinetach.”
  • samorządu i instytucji: „Naszym przeciwnikiem nie są instytucje, tylko zła władza, która niszczy te instytucje.”
  • afer PiSu: „Napisali antykorupcyjną ustawę dla pana Kukiza i w tej ustawie zapisali, że tej korupcji nie będzie, ale dopiero, jak oni stracą władzę.”
  • bezpieczeństwa państwa: „Wojsko z oręża tego narodu stało się narzędziem partii rządzącej.”
  • drożyzny: „Zawsze, kiedy oni są pytani o ceny chleba (zazwyczaj zdarza się to pod koniec ich rządów), to nie wiedzą, ile ten chleb kosztuje. Jest jeszcze jedna reguła. Kiedy oni rządzą, to chleb zawsze drożeje.”

To tylko część zagadnień poruszonych podczas Konwencji.  Zachęcamy do zapoznania się z wystąpieniami w całości

 

 

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk