„Rząd kłóci się między sobą, a my dalej nie wiemy kiedy środki unijne trafią do Polaków.”

2021-02-22

W niedzielę 21 lutego br. przewodnicząca gdańskiej Platformy – Agnieszka Pomaska była gościem Konrada Piaseckiego w programie „Kawa na ławę” na antenie TVN24. W rozmowie udział wzięły również Olga Semeniuk i Magdalena Biejat oraz Krzysztof Hetman, Artur Dziambor i Andrzej Zybertowicz.

Rozmowa dotyczyła m.in. Krajowego Funduszu Odbudowy, sfinansowanego ze środków unijnych projektu odbudowy polskiej gospodarki po kryzysie związanym z pandemią koronawirusa.  „Rząd kłóci się między sobą, a my dalej nie wiemy kiedy środki unijne trafią do Polaków. Dziś władza walczy o stołki, a nie zajmuje się prawdziwymi problemami.” – skomentowała, dotychczasowe działania rządu w tym obszarze, posłanka Pomaska.

„W poniedziałek złożymy projekt uchwały wzywajacy rząd do pokazania Krajowego Funduszu Odbudowy, bo nie mamy zaufania do obecnej władzy. Jesteśmy przekonani, że PiS chce wykorzystać środki krajowe i unijne aby nadal trwać u władzy” – dodała Agnieszka Pomaska. 

Kolejnym poruszonym tematem był wyrok TK w sprawie aborcji oraz zaproponowany przez Platformę Obywatelską „Pakiet Praw Kobiet”.

 „Podkreślamy wagę elementów, które PiS zniszczył przez 5 lat: został utrudniony dostęp do antykoncepcji awaryjnej, zniesiono finansowanie in vitro, utrudnione są badania prenatalne, a do Sejmu został skierowany wniosek o wypowiedzenie konwencji antyprzemocowej” – przypomniała posłanka – „Kompromis aborcyjny został zniszczony przez PiS, bezpieczeństwo kobiet zostało zniszczone przez PiS. Platforma Obywatelska chce aby Polki miały poczucie bezpieczeństwa na każdym etapie swojego życia, chcemy aby zabiegów aborcji było w Polsce jak najmniej”. 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk