Apel o przyspieszenie przyjęcia ustawy, która da 200 mln zł

2021-02-02

– Przyjmijmy w końcu ustawę metropolitalną dla Pomorza, bo czekają tu na nią wszyscy – apelowali w poniedziałek parlamentarzyści z Trójmiasta. Projekt, dzięki któremu w kasie województwa może zostać rocznie dodatkowe 200 mln zł z podatków, utknął w Sejmie i nadal nie wiadomo, kiedy trafi pod jego obrady. Politycy skupieni w nowym pomorskim zespole parlamentarnym zapowiadają działania, by te prace przyspieszyć. (…)

W poniedziałek, 1 lutego, parlamentarzyści z nowego pomorskiego zespołu zorganizowali w Gdańsku konferencję. Apelowali podczas niej do marszałek Sejmu o przyspieszenie procedowania projektu ustawy metropolitalnej dla Pomorza. Zespół skupia posłów KO, Lewicy, Konfederacji. W jego składzie jest też pomorski senator Ryszard Świlski. Zaproszenia do pracy w ramach zespołu nie przyjęli politycy PiS.

– Ustawa metropolitalna dla Pomorza to jedna z najważniejszych spraw, którą zajmuje się nasz zespół. 14 września 2020 została złożona w Sejmie, a 30 września skierowana do pierwszego czytania w Sejmie. Niestety, od tego czasu nie znalazła się w porządku żadnego z posiedzeń Sejmu, a było ich już kilka – powiedziała gdańska posłanka Agnieszka Pomaska, przewodnicząca zespołu. – W ubiegłym tygodniu skierowaliśmy list do marszałek Elżbiety Witek, z prośbą, żeby przyspieszyć prace i żeby pierwsze czytanie ustawy w Sejmie stało się faktem. Odpowiedzi nie mamy. Dlatego ponownie, głośno apelujemy o wprowadzenie tego punktu pod obrady Sejmu. Przyjmijmy tę ustawę, bo mieszkańcy na nią czekają! – dodała.

Czytaj więcej

Obejrzyj video z konferencji prasowej Pomorskiego Zespołu Parlamentarnego

źródło: trojmiasto.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk