Reakcje pomorskich posłów na publikację wyroku TK ws aborcji. „To pseudowyrok pseudotrybunału”

2021-01-29

Niektóre pomorskie posłanki z Lewicy i KO protestowały w środę na ulicach przeciwko publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Kilku posłów wyraziło swoje oburzenie. Inni przemilczeli temat lub wyrazili radość z zaostrzenia prawa aborcyjnego. Przejrzeliśmy, co zamieścili na Facebooku.

Barbara Nowacka z Koalicji Obywatelskiej, posłanka z okręgu gdyńskiego, jest od lat twarzą ruchu feministycznego na rzecz liberalizacji prawa aborcyjnego w Polsce. Środowe opublikowanie wyroku TK wraz z uzasadnieniem było dla niej czarnym momentem historii. Posłanka opublikowała w tej sprawie kilka postów na Facebooku i sama czynnie uczestniczyła w protestach w Warszawie. 

Pisała: „Obudzili się. Pseudotrybunał opublikował uzasadnienie, a za moment zapewne opublikuje sam wyrok zaostrzający prawo aborcyjne. To jest ich oferta dla kobiet w czasie pandemii. To nie jest Trybunał. To nie jest wyrok. To są dranie, którzy w tak trudnym dla wszystkich momencie idą na wojnę. Z kobietami, z rodzinami. W sposób cyniczny i podły chcą przykryć swoją nieudolność. Odpowiedź już się szykuje na ulicach”. (…)

Posłanka Agnieszka Pomaska z Platformy Obywatelskiej również czynnie uczestniczyła w protestach przed Trybunałem Konstytucyjnym i na ulicach Warszawy.

Zobacz zdjęcia

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk