Agnieszka Pomaska (KO) o organizacji Narodowego Programu Szczepień: „Mamy do czynienia z chaosem”

2021-01-25

Mamy dziś do czynienia z chaosem. Z jednej strony nie zostali zaszczepieni wszyscy lekarze i pielęgniarki. Mamy informacje, że pielęgniarki np. w Kościerzynie nie zostały jeszcze zaszczepione i są przesuwane kolejne terminy ich szczepień. Z drugiej strony, mamy wypowiedź pana ministra Dworczyka, który mówi, że szczepionek w wielu miejscach nie ma – mówi posłanka KO Agnieszka Pomaska o zamieszaniu wokół programu szczepień. (…)

Politycy Koalicji Obywatelskiej zorganizowali w poniedziałek, 25.01.2021 r. serię konferencji prasowych w różnych częściach Polski. W Gdańsku z mediami przed XV Liceum Ogólnokształcącym na gdańskiej Zaspie spotkała się posłanka Agnieszka Pomaska, szefowa gdańskiej Platformy Obywatelskiej. Zwróciła uwagę, że rządzący powinni dać pierwszeństwo w szczepieniach nauczycielom, a nie prokuratorom. Mówiła też o problemach w zaopatrywaniu w szczepionki przez Agencję Rezerw Materiałowych oraz o kolejkach seniorów, którzy wczesnym rankiem przychodzili do swoich przychodni, by zapisać się na szczepienie.

– Spotykamy się przed szkołą nieprzypadkowo, bo chcę podkreślić, dlaczego szczepienia są tak ważne – mówiła Agnieszka Pomaska. – Jesteśmy przed XV LO w Gdańsku, jak państwo wiedzą, ta szkoła jest zamknięta. Nauczyciele i uczniowie pracują i uczą się zdalnie.

– Gdyby nauczyciele tej i każdej innej szkoły w Polsce byli zaszczepieni, uczniowie mogliby wrócić do szkoły, a maturzyści mogliby przygotowywać się do jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu. Niestety, tak się nie dzieje, bo rząd nie zorganizował programu szczepień w oparciu o ekspertów, a na podstawie uprawianej przez siebie propagandy. Sprowadził szczepionki do elementu PR-owego, a nie zdrowotnego – dodała.

Posłanka Agnieszka Pomaska powiedziała, że przez miesiąc od rozpoczęcia szczepień wciąż nie udało się zaszczepić wszystkich lekarzy i pielęgniarek.

– Mamy dziś do czynienia z chaosem. Z jednej strony, nie zostali zaszczepieni wszyscy lekarze i pielęgniarki. Mamy informacje, że pielęgniarki np. w Kościerzynie nie zostały jeszcze zaszczepione i są przesuwane kolejne terminy ich szczepień. Z drugiej strony, mamy wypowiedź pana ministra Dworczyka, który mówi, że szczepionek w wielu miejscach nie ma. Minister Dworczyk apeluje do opozycji by nie siała paniki, ale sam też ją wznieca, mówiąc seniorom, by nie przychodzili do swoich przychodni, bo już nie ma terminów i szczepionek.

– Pytam ministra Dworczyka i przedstawicieli rządu, jak zaplanowali te szczepionki. Minister Dworczyk próbuje zwalać winę za organizację szczepień na szpitale, ale pytam, dlaczego szpital w Kościerzynie musiał czekać na szczepionki 3 dni? Musiał czekać, bo Agencja Rezerw Materiałowych nie pracuje w weekendy, nie pracuje tak jak wszyscy zaangażowani w weekendy.

Czytaj więcej

Obejrzyj zapis video z konferencji prasowej Posłanki Pomaskiej

źródło: dziennikbaltycki.pl

fot. Przemysław Świderski

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk