Agnieszka Pomaska: organizacja szczepień została przeniesiona na poziom polityczny

2021-01-22

– Jestem przerażona tym, jak dzisiaj rząd nie radzi sobie z tą sytuacją – powiedziała w programie „Onet Opinie” Agnieszka Pomaska, pytana o proces szczepienia Polaków przeciwko COVID-19. Zdaniem posłanki Koalicji Obywatelskiej organizacja szczepień w Polsce „została przeniesiona na poziom polityczny”.

W piątek o godz. 6.00 ruszyły zapisy seniorów w wieku powyżej 70 lat na szczepienia przeciw COVID-19. Z powodu problemów z połączeniem ze specjalną infolinią wiele osób udało się do punktów szczepień, by osobiście się zarejestrować. O problemach wokół organizacji szczepień Polaków mówiła w programie Onetu posłanka KO Agnieszka Pomaska.

– Przede wszystkim jest pewien problem organizacyjny. Za system szczepień w Polsce powinno odpowiadać Ministerstwo Zdrowia. Niestety, organizacja szczepień została przeniesiona na poziom polityczny, a w zasadzie na poziom PR-owy. Nigdzie w Europie nie ma sytuacji, żeby szczepienia były postrzegane jako element polityki propagandowej rządu – stwierdziła w rozmowie z prowadzącym program Andrzejem Stankiewiczem.

– Rząd ogłasza kolejne narodowe programy, które nie dotyczą tylko szczepień, ale wszystkiego, co się dzieje wokół pandemii. Nie jest w tych programach konsekwentny i nie wyciąga konsekwencji wobec tych, którzy są odpowiedzialni za poszczególne kroki. Nawet ta polityka informacyjna, która jest przede wszystkim oparta na pełnej propagandzie, nie jest w żaden sposób skuteczna. Żyjemy w jednym wielkim chaosie i nie widać jego końca – powiedziała posłanka KO w programie „Onet Opinie”.

Obejrzyj materiał video

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk