Konferencja prasowa pomorskich parlamentarzystek w sprawie odrzuconych poprawek budżetowych

2020-12-21

W poniedziałek 21 grudnia 2020 pomorskie parlamentarzystki KO: Agnieszka Pomaska, Barbara Nowacka i Małgorzata Chmiel zwołały konferencję prasową w sprawie odrzuconych poprawek do budżetu na 2021 rok. Parlamentarzystki zwróciły uwagę na niezbędne dla Pomorza rozwiązania, których nie poparli parlamentarzyści PiS z regionu.

W głosowaniu wszystkie poprawki złożone przez parlamentarzystów opozycji zostały odrzucone hurtem, bez żadnej debaty, dyskusji i bez obecności ministra finansów – powiedziała Agnieszka Pomaska.

Priorytety rządu w Polsce są niewłaściwe. Znalazły się dla pana Rydzyka, na samoloty dla władzy, dodatkowe dwa miliardy dostała tzw. telewizja publiczna. Są też pieniądze na rządowe limuzyny, nie ma natomiast pieniędzy na nowe karetki. – dodała posłanka KO. – Rząd wprowadził 10 nowych podatków i w żaden sposób nie sprawił jednak, aby w dobie pandemii te podatki, zwłaszcza dla branży gastronomicznej, turystycznej uległy obniżeniu, tak jak ma to miejsce w wielu krajach Unii Europejskiej.

Obejrzyj video z konferencji na facebooku.

Całość artykułu w Dzienniku Bałtyckim. 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk