Pomorscy politycy opozycji domagają się wyjaśnień ws. Funduszu Inwestycji Lokalnych.

2020-12-14

W poniedziałek 14 grudnia 2020 roku w Sopocie przy pomniku Władysława Bartoszewskiego przedstawiciele opozycji parlamentarnej, wraz z prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim, zapowiedzieli kontrolę poselską w Ministerstwie Infrastruktury oraz ogłosili powołanie parlamentarnego zespołu ds. Pomorza.

Politycy opozycji  domagają się wyjaśnień w sprawie podziału środków w ramach drugiej transzy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Środków na zgłoszone projekty nie otrzymały między innymi: Gdańsk, Gdynia, Sopot czy Słupsk.

Dzielenie tych środków nie było przypadkowe – stwierdziła posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska. – Oprócz tego, że nie było żadnych kryteriów formalnych podziału środków z Funduszu Inwestycji Lokalnych, to było jedno kryterium polityczne. Środki polskich podatników otrzymywały głównie samorządy związane z politykami Prawa i Sprawiedliwości, którzy w większym lub mniejszym stopniu pilnowali, by tylko przychylni obecnej władzy mogli te środki otrzymywać. Będziemy domagali się przedstawienia pełnych informacji na ten temat. Na straży tego będą stali parlamentarzyści, nie tylko Koalicji Obywatelskiej. Spotykamy się w szerszym gronie, prawie wszystkich partii opozycyjnych. Zawiązał się pomorski parlamentarny zespół. Do tego zespołu zaprosiliśmy wszystkich posłów i senatorów z Pomorza, z partii opozycyjnych i partii rządzącej. Na zaproszenie odpowiedzieli wszyscy parlamentarzyści opozycji, nie odpowiedzieli posłowie PiS. Oczekujemy od nich jasnych deklaracji ws. dyskryminowania tych, którzy nie kłaniają się władzy. Kryterium polityczne nie powinno decydować o tym, kto wsparcie powinien otrzymać – mówiła szefowa Platformy Obywatelskiej w Gdańsku.

Więcej informacji w artykule Dziennika Bałtyckiego 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk