Polskie Radio wyemitowało wywiad z Borysem Budką z opóźnieniem. „Sprawdzano, czy nie powiedział nieprawdy”

2020-09-090
Zapis rozmowy Borysa Budki z Beatą Michniewcz, przeprowadzonej w maju na antenie Trójki i przerwanej przez posła, został umieszczony na portalu Polskiego Rasia z opóźnieniem, ponieważ redakcja sprawdzała, czy wywiad nie zawiera nieprawdziwych informacji o nadawcy. Tak wynika z wyjaśnień udzielonych posłance PO Agnieszce Pomaskiej przez szefa KRRiT Witolda Kołodziejskiego. – Komedia – oceniła Pomaska.
W połowie maja br. z Trójki odchodzili kolejni dziennikarze, w proteście przeciwko zarzucaniu Markowi Niedźwieckiemu manipulacji przy wynikach Listy Przebojów. Kilka dni po tym, jak przypisano Niedźwieckiemu manipulacje, gościem „Salonu politycznego Trójki” był przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka. Nie chciał rozmawiać o kampanii wyborczej (ten temat proponowała dziennikarka), tylko wygłosił na antenie oświadczenie.
 
– Absolutnie nie zgadzam się na to, co stało się w ostatnich dniach w Polskim Radiu. Nie zgadzam się na powrót cenzury, nie zgadzam się by nie dziennikarze, ale ludzie odpowiedzialni za kierowanie Polskim Radiem dopuszczali się takich rzeczy. Pamiętam pana Niedźwieckiego, pamiętam Wojciecha Manna, pamiętam pana Kydryńskiego. To są ludzie, którzy są symbolem Trójki. Dlatego w geście solidarności z tymi, którzy odeszli z Polskiego Radia, którzy rzetelnie pracują w Polskim Radiu, dzisiaj nie będę mógł wziąć udziału w tej audycji. Polecam muzykę w tym czasie i zastanowienie się dla nas wszystkich nad wartościami – stwierdził, a następnie zakończył rozmowę.
 
Portal Polskiego Radia zamieścił zapis tej rozmowy nie w kilkadziesiąt minut po jej przeprowadzeniu (jak zwykle), a dopiero po południu, ok. godz. 17, po tym jak wypowiedzi Budki i brak nagrania wywiadu na portalu opisały Wirtualnemedia.pl. Posłanka Agnieszka Pomaska dzień później (20 maja) poskarżyła się na taką praktykę w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. – Składam skargę na brak rzetelności dziennikarskiej przez pracowników Programu Trzeciego Polskiego Radia. Zwracam się o zbadanie zgodności tej sytuacji z Ustawą o radiofonii i telewizji – napisała w niej parlamentarzystka.

Czytaj więcej

 
źródło: wirtualnemedia.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk