Dziennikarz TVP3 Lublin wyjął odpadki ze śmietnika, żeby nagrać relację o zaśmieconym placu

2020-08-140
Tomasz Zalewa z TVP3 Lublin wyjmował odpady ze śmietnika na placu Lecha Kaczyńskiego i rozrzucał je, żeby nakręcić relację, jak zaśmiecone jest to miejsce. Materiał wyemitowano w „Panoramie Lubelskiej”. Sytuację, jak dziennikarz wyjmuje śmieci, zarejestrował miejski monitoring. – Nie nadążymy sprzątać śródmieścia jeśli tak będziecie robić swoje „dziennikarstwo” – skomentowano na fanpage’u facebookowym Lublina.

Kamera monitoringu na placu Lecha Kaczyńskiego w Lublinie w czwartek przed południem nagrała, jak Tomasz Zalewa z TVP3 Lublin wyjmował odpadki ze śmietnika o rzucał tuż obok, a przykucnięty operator nagrywał rozrzucone śmieci.

Nagranie z monitoringu zamieszczono na fanpage’u facebookowym Lublina. – Nie nadążymy sprzątać śródmieścia jeśli tak będziecie robić swoje „dziennikarstwo”. Najwyraźniej dziś śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego było za mało, więc reporter TVP Lublin Tomek Zalewa dodał coś od siebie, żeby news był bardziej wstrząsający – skomentowano.

– W najbliższych dniach w okolicy zacznie się pojawiać tam więcej patroli Straży Miejskiej i policji, więc może jeśli chcecie nagrywać swoimi kamerami więcej materiałów w podobnym stylu, to lepiej omijajcie Plac Lecha Kaczyńskiego, bo będą mandaty – dodano.

Tymczasem ujęcie śmieci wyjętych z kosza przez Zalewę znalazły się w czwartek wieczorem w jego materiale „Plac czy kawiarnia? Problem w centrum Lublina” wyemitowanym w programie informacyjnym TVP3 Lublin „Panorama Lubelska”.

– Sterty śmieci, butelki po alkoholu i nocne imprezy. Tak wygląda plac Lecha Kaczyńskiego w samym centrum Lublina. Mieszkańcy interweniują, na razie bez większego efektu – opisywał dziennikarz. Zacytował potwierdzające to wypowiedzi przechodniów. Relację można obejrzeć pod tym adresem.

Czytaj więcej

źródło: wirtualnemedia.pl

Skargę w tej sprawie do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skierowała Posłanka Agnieszka Pomaska. Z treścią skargi zapoznasz się TUTAJ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk