< class="bt_bb_headline_tag">Aktualności
" subheadline="<span class="btArticleDate">2020-05-17</span><a href="https://www.pomaska.pl/29888/agnieszka-pomaska-o-zmianie-kandydata-po-kidawa-blonska-zaplacila-wysoka-cene-trzaskowski-powie-jak-ma-wygladac-prezydentura-rozmowa.html#comments" class="btArticleComments">0</a>" font="" font_weight="bold" font_size="" color_scheme="" color="" align="" url="" target="_self" html_tag="h1" size="extralarge" dash="" el_id="" el_class="" el_style="" supertitle_position="outside" ignore_fe_editor="true"]

– Kampania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej była skoncentrowana na tym by doprowadzić do uczciwych wyborów. Ten rozdział zamykamy. Teraz Rafał Trzaskowski będzie mówić jak powinna wyglądać prezydentura. I na pewno będzie zaprzeczeniem prezydenta, dla którego głównym atutem jest długopis – mówi w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” posłanka Agnieszka Pomaska, członkini zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej i szefowa PO w Gdańsku.

W czym Rafał Trzaskowski ma być lepszym kandydatem na prezydenta RP niż Małgorzata Kidawa-Błońska?

Jesteśmy w zupełnie innym momencie niż wtedy gdy wybieraliśmy wcześniej naszą kandydatkę. Dzięki Małgorzacie Kidawie-Błońskiej mamy szanse na uczciwe wybory. Ona była jedyną osobą, która o te wybory walczyła. Zapłaciła za to wysoką cenę. Decyzja o zmianie jest wspólna, podjęta razem z nią. To otworzyło możliwość przywrócenia głowie państwa należnego jej miejsca.

A w czym Rafał Trzaskowski jest lepszy od Radosława Sikorskiego, który w piątek rano, wchodząc na zebranie, powiedział, że będzie kandydować?

Rzeczywiście wyraził taką wolę, ale ostatecznie zarząd krajowy podjął decyzję o wyborze kandydatury Rafała Trzaskowskiego. Po czterogodzinnej rozmowie Radosław Sikorski zadeklarował wsparcie dla Rafała Trzaskowskiego. PO jest w wyjątkowo komfortowej sytuacji, bo ma w kim wybierać.

Czytaj więcej

źródło: dziennikbaltycki.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk