Agnieszka Pomaska: „Nasz kandydat nie da się wmanewrować w kolejne gierki Kaczyńskiego”

2020-05-120

Anna Dobiegała: Czy Koalicja Obywatelska zmieni kandydata na prezydenta? Roman Giertych jest o tym przekonany. Na antenie radia TOK FM powiedział do prowadzącego audycję Mikołaja Lizuta: „Mogę się z panem założyć, że dojdzie do zmiany zawodnika w Platformie”.

Agnieszka Pomaska, posłanka Platformy Obywatelskiej: W pierwszej kolejności musi dojść do uchwalenia takiego prawa wyborczego, które nie łamałoby konstytucji i dawało możliwość przeprowadzenia uczciwych wyborów. Jeśli to się stanie, będziemy podejmowali decyzję o kandydacie w wyborach prezydenckich w porozumieniu z naszymi koalicjantami z KO.

Według sondażu Ipsos dla OKO.press w głosowaniu korespondencyjnym 10 maja Małgorzata Kidawa-Błońska zdobyłaby dwa procent głosów. Czy mała popularność to nie powód, by zmienić kandydata?

– Małgorzata Kidawa-Błońska podjęła decyzję, by nie brać udziału w nieuczciwym procesie wyborczym. Okazało się, że miała rację. Wspomniane sondaże dotyczyły 10 maja i były pochodną jej decyzji, by nie startować w czymś, co miało tylko udawać prawdziwe wybory.

Gdyby miało dojść do zmiany, czy widzi pani inną kobietę na miejscu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej?

– Kandydatką jest Małgorzata Kidawa-Błońska. Jako Koalicja Obywatelska zrobimy wszystko, żeby wygrać wybory prezydenckie i zakończyć proces niszczenia dorobku Polski.

Mówi się o poparciu PO dla Szymona Hołowni… Myśli Pani, że to dobry pomysł? Na ile realny jest powrót do gry Donalda Tuska? Jego nazwisko też padło z ust Romana Giertycha. 

– Koalicja Obywatelska jest gwarancją konsekwentnego punktowania rządzących, stania na straży przestrzegania zasad uczciwości. Dziś Polska jest w bardzo trudnym momencie. Nie mamy czasu na eksperymenty. Nasz kandydat będzie walczył o uczciwe państwo i nie da się wmanewrować w kolejne gierki Jarosława Kaczyńskiego.

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk