Agnieszka Pomaska wstawia się za organizatorami wydarzeń literackich. Pisze interpelację do ministrów Glińskiego i Emilewicz

2020-05-110

W nawiązaniu do artykułu w „Wyborczej Trójmiasto” posłanka Agnieszka Pomaska napisała interpelację do wiceministrów w sprawie organizowania wydarzeń literackich w czasie epidemii koronawirusa. To nawiązanie do apelu Koalicji Letnich Festiwali Literackich.

Od 4 maja możliwa jest działalność niektórych instytucji kultury. Wśród nich są galerie sztuki, muzea i biblioteki. Nie wiadomo jednak, co z organizowaniem wydarzeń literackich: spotkań autorskich i festiwali literackich.  

Organizatorzy i organizatorki festiwali zrzeszeni w Koalicji Letnich Festiwali Literackich napisali do minister rozwoju Jadwigi Emilewicz oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego apel o włączenie ich w proces tworzenia norm i inicjatyw dotyczących organizowania wydarzeń kulturalnych. Przedstawili też gotowe propozycje działań i środków ostrożności mających na celu ochronę uczestników i uczestniczek tego typu wydarzeń.  

W nawiązaniu do artykułu “Gazety Wyborczej Trójmiasto” oraz w odpowiedzi na apel organizatorów i organizatorek Letnich Festiwali Literackich posłanka Agnieszka Pomaska napisała do ministrów Emilewicz i Glińskiego interpelację. 

Prosi w niej o udzielenie odpowiedzi na pytania o to, w jakim terminie wydana zostanie zgoda na organizację kameralnych wydarzeń kulturalnych, w tym spotkań i dyskusji literackich, w jakiej formie te wydarzenia będą mogły się odbywać oraz jakie instytucje będą odpowiedzialne za proces tworzenia norm i procedur dotyczących organizowania wydarzeń kulturalnych.  

Jak udało nam się dowiedzieć, przedstawiciele Koalicji Letnich Festiwali Literackich są w trakcie rozmów z przedstawicielami Instytutu Książki. Dotyczą one wypracowania wspólnych dobrych praktyk i zasad, na jakich festiwale literackie miałyby się odbywać.  

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk