„Pandemia to czas na walkę z wirusem, a nie czas na walczenie z kobietami”

2020-04-150

Nie pozwolimy odebrać kobietom ich praw, nie pozwolimy zaostrzyć ustawy dotyczącej aborcji. Wszystkie mówimy jednym głosem – oświadczyła w środę na konferencji prasowej z posłankami Koalicji Obywatelskiej wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

W środę posłowie mają się zająć obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży – „Zatrzymaj aborcję”, który zakłada zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. Propozycja zmian w ustawie została złożona w Sejmie jesienią 2017 roku.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska zorganizowała konferencję prasową z posłankami Koalicji Obywatelskiej: Katarzyną Lubnauer, Iwoną Kozłowską, Pauliną Hennig-Kloską, Agnieszką Pomaską i Małgorzatą Tracz.

Pandemia to jest czas, kiedy musimy walczyć z wirusem, kiedy musimy działać wspólnie. To nie jest czas na ograniczanie demokracji, to nie jest czas na odbieranie kobietom ich praw – oświadczyła Małgorzata Kidawa-Błońska na konferencji prasowej w Sejmie.

– Nie było, nie ma i nie będzie naszej zgody na zaostrzenie ustawy dotyczącej aborcji. Nie pozwolimy ograniczać praw kobiet – zadeklarowała wicemarszałek Sejmu.

Według niej procedowanie w obecnym czasie tego projektu to temat zastępczy. Jak podkreśliła, obecnie w dobie epidemii koronawirusa trzeba „rozmawiać o pomocy dla szpitali, dla DPS-ów, domów dziecka”. – Tam są wielkie zaniedbania i rząd do tego się nie przygotował – dodała.

Czytaj więcej

źródło: tvn24.pl

Obejrzyj zapis video z konferencji

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk