Platforma Obywatelska: PiS odrzuca poprawki do budżetu ważne dla Pomorza

2020-02-180

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości nie tylko odrzucili poprawkę opozycji, aby 2 miliardy przeznaczyć na onkologię, zamiast na TVP. Pomorscy posłowie PO mówili w poniedziałek o odrzuconych poprawkach dotyczących różnych inwestycji i instytucji na Pomorzu. Chodzi m.in. o most w Tczewie i ECS.

Trójka pomorskich posłanek i posłów PO – Agnieszka Pomaska, Małgorzata Chmiel i Piotr Adamowicz zorganizowała w poniedziałek konferencję prasową pod Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku. Miejsce nie było przypadkowe, chodziło oczywiście o poprawkę opozycji do projektu budżetu państwa, w której proponowała ona, aby 2 miliardy złotych przeznaczyć nie na Telewizję Polską, ale na walkę z rakiem. Zgłoszono dwie poprawki: 1,5 mld zł na świadczenia specjalistyczne na leczenie chorób nowotworowych i chorób układu sercowo-naczyniowego i 1 mld zł z przeznaczeniem na programy profilaktyki zdrowotnej, w szczególności na profilaktykę chorób nowotworowych, układu sercowo-naczyniowego i cukrzycy.

Poprawki zostały odrzucone, a stało się to w atmosferze skandalu, bowiem posłanka Joanna Lichocka z PiS pokazała przy tym opozycji wulgarny gest oznaczający „fuck you”. Dlatego posłanki i poseł PO przynieśli na konferencję zdjęcia przedstawiające posłankę Lichocką.

Całą Polskę obiegł ten gest, bo to nie jest gest tylko wobec polityków opozycji, ale wszystkich Polaków, którzy nie zgadzają się na przeznaczanie pieniędzy na hejt w Telewizji Polskiej – mówiła posłanka Agnieszka Pomaska. – To jest gest wobec wszystkich, którzy leczą się w takich ośrodkach onkologii jak to za naszymi plecami, a także wobec tych, którzy jeszcze nie wiedzą o swojej chorobie, bo Ministerstwo Zdrowia już trzy lata temu zrezygnowało z wysyłania zaproszeń na badanie profilaktyczne na mammografię i cytologię. Te dwa miliardy na hejt w TVP zamiast na potrzeby onkologiczne, to prawdziwa twarz obecnej władzy

Obejrzyj zapis video z konferencji

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

fot. Maciej Sandecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk