Burza podczas czwartkowych obrad Sejmu w sprawie blisko 2-miliardowej rekompensaty dla mediów publicznych. Po zejściu z mównicy posłanka PiS Joanna Lichocka, która była sprawozdawcą sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, pokazała posłom opozycji środkowy palec. Sama zainteresowana tłumaczy, że jedynie „przesuwała palcem pod okiem”.

– Bezczelne zachowanie, arogancja, wkroczyły także na salę sejmową. 2 miliardy zł miały trafić na onkologię a trafiło do TVP. Tym gestem posłanka Lichocka, jako sprawozdawca komisji wyrażała swój stosunek do propozycji przekazania 2 mld na onkologię i wyrażała brak szacunku wobec wszystkich, którzy tych pieniędzy potrzebują. Mieliśmy do czynienia z brakiem jakiejkolwiek reakcji partii rządzącej. Jaka by to kara nie była taki upadek obyczajów nie powinien mieć miejsca – mówiła Agnieszka Pomaska na briefingu po sejmowym incydencie podczas głosowań.

– Ta sama posłanka Lichocka chciała potępiać za to jak obywatele protestują, w taki sposób zwraca się do obywateli, ten gest pokazuje osobom z nowotworami! To, co nas naprawdę oburza to kompletny brak reakcji pani marszałek Witek. Zrobiła przerwę, posiedziała ze swoimi i zrobiła nic. Apelujemy, żeby zaczęła być marszałkiem sejmu. Toleruje chamstwo partii rządzącej – mówiła Barbara Nowacka na briefingu.

– To pokaz pogardy, paradoksalnie jest członkinią komisji kultury. Potrafiła się zwracać na komisji per” co ty rechoczesz. ten gest jest znany spod budki z piwem i stadionów. Kibolstwo wkracza do Sejmu, strach się bać – mówił poseł Piotr Adamowicz.

Obejrzyj video z briefingu prasowego

źródło: 300polityka.pl