Sondaż: 51,3% Polaków przyznaje rację Sądowi Najwyższemu

2020-01-290

„Sąd Najwyższy podjął uchwałę, że sędziowie wskazani przez nową KRS nie powinni orzekać, a Izba Dyscyplinarna nie jest sądem w rozumieniu prawa. Prezydent i rząd uważają, że ta uchwała jest nieważna. Kto ma rację? ” – takie pytanie zostało zadane w sondażu przygotowanym przez United Surveys dla DGP i RMF FM. 

51,3% Polaków przyznaje rację Sądowi Najwyższemu, tylko 22% Polaków uważa, że rację ma rząd. Przedstawiciele rządu wielokrotnie posługiwali się argumentem iż sondaże przyznają im rację lub powoływali się na wolę suwerena. 

Mając na uwadze dobro Polski i opinię obywateli posłanka PO Agnieszka Pomaska wystosowała do Premiera Mateusza Morawieckiego interpelację w kontekście wypowiedzi wiceministra aktywów państwowych Janusza Kowalskiego, który na antenie stacji Polsat News powiedział: „Ja mam w nosie tych 66 profesorów (sędziów Sądu Najwyższego – przyp.), bo ja jestem za Polakami.”

Zapoznaj się z pełną treścią interpelacji

Posłanka prosi o komentarz do wyników sondażu oraz podstawę do posługiwania się argumentem, iż sondaże przyznają Prezydentowi i rządowi rację lub powoływania się na wolę suwerena. Posłanka pyta także Premiera czy w obliczu poparcia większości społeczeństwa dla Sądu Najwyższego w opisanym powyżej sporze rząd zmieni swoje stanowisko i uzna zapisy uchwały Sądu Najwyższego. 

grafika: gazetaprawna.pl

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk