Pomaska sprowadziła premiera na ziemię. Pokazała manipulację z expose

2019-11-190

Mateusz Morawiecki w czasie expose wyliczał sukcesy swojego rządu. Pochwalił się m.in. poprawą sytuacji polskich rodzin. Tymczasem Agnieszka Pomaska z Koalicji Obywatelskiej przedstawiła dane, które obalają argumenty premiera.

– Różnorodne programy wsparcia rodzin będą osią mojego rządu. Każda duża rodzina może liczyć na wsparcie państwa, jakiego nie było dotąd. Dla rodzin z trójką i więcej dzieci zaproponujemy kolejne ulgi i udogodnienia – mówił Mateusz Morawiecki. – Wyrwaliśmy z biedy dwa miliony Polaków – chwalił się. Właśnie do tego odniosła się posłanka PO Agnieszka Pomaska.

„Premier Morawiecki mówi, że wyrywa rodziny ze skrajnego ubóstwa. Tymczasem w 2018 r. wzrosła liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie, Z 4,3 % żyjących na poziomie minimum egzystencji w 2017 do 5,4 % w 2018. Dane GUS” – napisała na Twitterze.

Zobacz tweeta Agnieszki Pomaskiej

Posłanka PO na bieżąco komentuje to, co przedstawia szef rządu. Nawiązała też do jego obietnicy dotyczącej tysiąca nowych szkół. „Pseudoreforma doprowadziła do tego, że lekcje są od 07:15 do 18:30. Utrudniony jest dostęp do pracowni przedmiotowych, świetlic i sal gimnastycznych. Autor tej rewolucji nie dał kasy, za wszystko płacą samorządy” – stwierdziła Pomaska.

źródło: natemat.pl

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk