Radosne świętowanie w biało-czerwonym Gdańsku. Wiwat Polska!

2019-11-110

Po raz 17-ty ulicami Gdańska przeszła Parada Niepodległości. Według policji wzięło w niej udział 20 tys. osób. W tym radosnym wydarzeniu, które wpisuje się w obchody Narodowego Święta Niepodległości najważniejsze jest zademonstrowanie wspólnoty i patriotyzmu.

Przed rozpoczęciem Parady Niepodległości, poseł Agnieszka Pomaska rozdała około 1000 biało-czerwonych flag. Tak też się już dzieje od kilku lat. Mieszkańcy cieszyli się z takiego prezentu, ponieważ biało-czerwony akcent to „oczywista oczywistość” na świętowaniu 101. urodzin Niepodległej!

Gdańszczan przyozdobionych w biało-czerwone barwy zobaczyć można było już z samego rana, jak z różnych stron miasta zmierzają na miejsce zbiórki. Trybunę, z której przemawiał aktor w roli marszałka Józefa Piłsudskiego ustawiono na Podwalu Grodzkim. Koniec przemówienia był jednocześnie sygnałem do marszu.

Ruszyły zabytkowe pojazdy i rycerstwo na koniach, ruszyły grupy rekonstrukcyjne i młodzież szkolna. Parada jest wydarzeniem obywatelskim, organizowanym oddolnie. Angażują się w nią setki wolontariuszy i środowisk. Mieszkańcy zawsze, bez względu na pogodę, tłumnie stawiają się na nią całymi rodzinami. Każdy chce zademonstrować w radosny sposób swoje przywiązanie do Polski.

Źródło: https://www.gdansk.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk