27 grudnia br. Agnieszka Pomaska gościem „Raportu” w Superstacji

2010-12-291

Wydaje się, że podwyższenie prędkości na polskich autostradach to dobry pomysł. Polacy i tak, niestety, przekraczają tą prędkość. Autostrada jest tym miejscem, gdzie prędkość można rozwinąć. Wydaje się więc, że na tych drogach najszybszych można spróbować tę wyższą prędkość dopuścić – powiedziała Agnieszka Pomaska w wywiadze dla „Raportu” w Superstacji.

Multimedia

[media id=128 width=500 height=375]

One comment

  • Piotr

    2011-01-08 at 21:57

    Chcialem z gory zaznaczyc, za calym sercem popieram inicjatywe podwyzszenia dopuszczalnej predkosci na polskich autostradach, nie jestem tylko pewien, czy uzasadnienie do tej decyzji jest prawidlowe. Fakt przekraczania predkosci i lamania przepisow kodeksu drogowego przez kierowcow, z pewnoscia nie byl jednym z kluczowych przy podejmowanie tej decyzji. Pamietajac o tym, ze kierowcy zawsze lubia jezdzic 'z gazem do dechy’, czasami takze 'na gazie’ – nie oczekuje, ze wplynie to na zniesienie zakazu prowadzenia pod wplywem alkoholu.
    Odnosnie wzrostu liczby wypadkow, spowodowanych dopuszczeniem wyzszej predkosci, sadze, ze nawet jezeli w poczatkowej fazie wyniki moga byc niezadowalajace, to oczekuje stabilizacji w tej dziedzinie po pewnym czasie, kiedy prawo doboru naturalnego wyeliminuje jednostki nieprzystosowane.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk