Race for the cure – misja walki z rakiem piersi

2019-09-290

W niedzielę, 29 września 2019, na terenie Hevelianum na Górze Gradowej, odbył się po raz drugi w historii w Gdańska, Race for the Cure – międzynarodowe wydarzenie edukacyjne i charytatywne, które jest symbolem walki z rakiem piersi. W biegu wzięło udział 922 osób. 

Celem wydarzenia Race for the Cure jest propagowanie profilaktyki leczenia raka piersi. Pamiętajmy, że Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym wzrasta liczba zgonów z powodu tej choroby. 

Race for the Cure Gdańsk odbył się na terenie Centrum Hevelianum, usytuowanym na Górze Gradowej. Bieg Race for the Cure organizuje fundacja OmeaLife. Kolorem biegu jest różowy i w takich koszulkach biegną osoby dotknięte chorobą. Pozostali uczestnicy wyrażają solidarność z chorymi zakładając koszulki białe. 

Pani poseł Agnieszka Pomaska również pobiegła. Zajęła 3. miejsce w kategorii kobiet.

Oczywiście miejsce „na pudle” bardzo cieszy. Trasa niezwykle wymagająca. Podczas takich imprez niektóre sprawy schodzą na drugi plan. Oczywiście sportowa rywalizacja, łamanie własnych barier to ważne. Jednak dzisiaj bohaterkami są kobiety. Chciałabym zaapelować do wszystkich Pań – regularnie się badajmy, tak najłatwiej pokonać chorobę – skomentowała bezpośrednio po biegu, zmęczona i zadowolona Agnieszka Pomaska.

Źródło: https://www.gdansk.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk